Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ņemot vērā sinoptiķu prognozes par šonakt gaidāmo snigšanu, Rīgas domes Satiksmes departaments uzdevis ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem nodrošināt diennakts dežūras, iesaistot visas tehnikas vienības, lai, sākoties snigšanai, nekavējoties varētu uzsākt ielu attīrīšanu no sniega vai apledojuma.

Departaments atgādina, ka intensīvas snigšanas laikā satiksme ir ievērojami lēnāka, tāpēc transportlīdzekļu vadītāji aicināti būt piesardzīgiem, kā arī izturēties ar sapratni citam pret citu.

Transportlīdzekļu vadītājiem jāņem vērā, ka ielu, tiltu un pārvadu attīrīšana no sniega intensīvas satiksmes apstākļos ir apgrūtināta, jo tehnikas vienības iekļaujas kopējā satiksmes plūsmā. Savukārt nakts laikā ielas, tiltus un pārvadus ir iespējams attīrīt operatīvāk.

Arī šogad, atkarībā no sniega apjoma, prioritāri vispirms apstrāde ar pretslīdes materiāliem tiks veikta maģistrālajās ielās ar sabiedriskā transporta kustību, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Valsts autoceļu uzturēšanas darbi 28.novembra rītā tika veikti Vidzemes reģionā, kur strādāja 39 ziemas dienesta tehnikas vienības. Darbi tika uzsākti plkst. 0:05. Brauktuves tika tīrītas un apstrādātās ar pretapledojuma materiālu.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir apmierinoši. Atgādinām, ka sākoties ziemas sezonai autoceļu uzturēšanā, mainījās ceļu uzturēšanas klases, un tas nozīmē diezgan atšķirīgus normatīvos braukšanas apstākļus dažādu kategoriju ceļos. Atkarībā no autoceļu uzturēšanas klases, ir noteikti darbu izpildes laiki, kad ceļi ir jāatbrīvo no sniega un apledojuma. Informāciju par autoceļu ziemas uzturēšanas klasēm, noteikumi braukšanas apstākļu nodrošināšanai ir apkopoti VAS „ Latvijas valsts ceļi” bukletā „ Ziemas ceļvedis”, kuru bez maksas var saņemt degvielas uzpildes stacijās.

Lūdzam autovadītājus būt vērīgiem braukšanas laikā un izvēlēties laika un braukšanas apstākļiem atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu, lai pārvietošanās pa autoceļiem nesagādātu nepatīkamus brīžus un veiksmīgi tiktu sasniegts galamērķis.

Saistītās tēmas: automašīnasDrošība

Izsaki savu viedokli