Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai arī cik jaudīgs vai moderns dzelžu ziņā būtu mūsu serveris vai pat serveru parks, mēs nevaram būt 100% pārliecināti par mūsu datu drošību, turklāt praktiski vienmēr, datu vērtība ir krietni augstāka par pašu serveri. Tieši tāpēc tiek veidotas datu rezerves kopijas. Šajā publikācijā pastāstīsim par Idera (agrāk saukts par R1Soft) CDP jeb Continuous Data Protection risinājumu, kas iekļauts arī Hostnet arsenālā.

Droši vien katram būs nācies dzirdēt teicienu, ka “īsti vīri datu rezerves kopijas neveido”. Varbūt savam mājas datoram, kurā nekas vairāk par pāris spēlēm un filmu kolekciju netiek glabāts, varam atļauties to nedarīt, taču nodrošinot servera pakalpojumu, vienalga, plašākai publikai vai savam uzņēmumam, datu rezerves kopiju veidošana ir vairāk nekā nepieciešama.

Protams, visvienkāršākais veids kā veikt datu rezerves kopijas, ir piespraust pie datora ārējo cieto disku un pārkopēt nepieciešamo informāciju, taču nedz regulāras izmantošanas, nedz servera gadījumā, tas ne tuvu nav tas ērtākais vai pareizākais risinājums.

Tie, kas jau saviem serveriem būs konfigurējuši datu rezerves kopiju veidošanas mehānismu, izmantojot arhivēšanas metodi, būs pamanījuši, ka kopijas veidošanas laikā serveris tiek ievērojami noslogots, tāpēc kopijas tiek veidotas, labākajā gadījumā, reizi diennaktī, nakts laikā, kad mūsu mājaslapai vai kādam citam servisam ir vismazāk apmeklētāju/lietotāju. Turklāt, ja tev kā servera īpašniekam, nav pietiekami dziļas zināšanas, tad visi procesi jāuztic IT speciālistam, respektīvi, nevari pats pārvaldīt jau izveidotās datu kopijas vai menedžēt turpmāko veidošanu.

Tieši šis ir galvenās problēmas, kuras atrisina Idera CDP risinājums. Ja izmantojot citas datu rezerves kopiju veidošanas sistēmas, process aizņēma vairākas stundas, atkarībā no aizņemtās diska vietas, tad pateicoties Idera, šis laika posms ir samazināts līdz vien dažām minūtēm, turklāt, ja nepieciešams, rezerves kopijas vari veidot pat vairākas reizes stundā, turklāt tas viss iespējams, izmantojot ērtu WEB interfeisu, kurš būs saprotams ne tikai serveru speciālistam, bet arī parastam cilvēkam.

Kā tas ir iespējams? Idera CDP monitorē izmaiņas bloku, nevis failu līmenī, kas ļauj rezeves kopijas veidošanas brīdī saglabāt tikai izmaiņas failā, nevis visu failu no jauna. Pilna sistēmas kopēšana tiek veidota vien pirmajā lietošanas reizē. Izmantojot šādu sistēmu, vajadzības gadījumā varam no rezerves kopijas atjaunināt kā atsevišķus datus, tā arī visu sistēmu, turklāt pēdējā gadījumā nav nepieciešama pilna sistēmas pārinstalēšana.

Kā vēl viena no Idera CDP priekšrocībām, ir jāmin sistēmas centralizētība, jo tā ir balstīta uz jau minēto WEB interfeisu, kā arī TCP/IP infrastruktūru, kas ļauj pārvaldīt vairākus serverus. Respektīvi, varam menedžēt visa uzņēmuma serveru datu rezerves kopijas no viena, centralizēta vadības paneļa.

Kā jau redzams, tad Idera CDP risinājumam ir virkne priekšrocību, salīdzinājumā ar citām datu rezerves kopiju veidošanas sistēmām, tas ir kā ātrāks, tā arī uzticamāks, jo ļauj veidot rezerves kopijas ievērojami biežāk, turklāt, pateicoties krietni mazākai servera noslogošanai, šāds risinājums palīdzēs samazināt izmaksu posteni.

Idera CDP ir pieejams kā individuāla programmatūra tavam serverim, tāpat arī šāda datu rezerves kopiju veidošana ietilpst Hostnet piedāvājumā, kur pakalpojums izmaksās Ls 10 vienam serverim mēnesī ar 10GB diska vietas rezerves kopiju glabāšanai.

Nākamajā publikācijā sniegsim video ieskatu sistēmas darbībā un konfigurēšanā.

server-guy

Saistītās tēmas: datu drošība

Izsaki savu viedokli