Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Seagate plāno būtiski samazināt savu IDE cieto disku tirgus daļu. Šāds solis pavisam noteikti atstās iespaidu arī uz citiem ražotājiem. Lai arī ar tirgū dominē cietie diski ar SATA savienojumu, optisko disku lasīšanas iekārtu tirgū pāreja no IDE ir visai gausa, jo reāls ieguvums ir visai maz, ņemot vērā, ka optisko disku datu lasīšanas/rakstīšanas ātrumi ir krietni lēnāki nekā cietajiem diskiem. Taču SATA lēnām, bet nenovēršami sāk izspiest IDE iekārtas no tirgus. Agrāk tam bija viens šķērslis – cena, taču šobrīd nepastāv cenas starpība starp analogiem IDE un SATA diskdziņiem. Vēl viens būtisks fakts – jaunāko cieto disku modeļus nemaz nepiedāvā ar IDE savienojumu.

Vadošais cieto disku ražotājs Seagate līdz šī gada beigām plāno pilnībā atteikties no cietajiem diskiem ar IDE savienojumu. Galvenokārt tas attieksies tikai uz jaunākiem modeļiem. Kā zināms, Seagate paspārnē darbojas agrāk neatkarīga kompānija Maxtor, kas nodarbojas ar Seagate budžeta klases cieto disku ražošanu. Tā piedāvā IDE cietos diskus līdz 320GB ietilpībai, savukārt Seagate šī atzīme stiepjas līdz pat 750GB. Visdrīzākais, ka pilnīga atteikšanās no IDE cietajiem diskiem attiecas uz Seagate produkcija, savukārt budžeta klases cietajiem diskiem tas tik drīz diez vai notiks.

Citi cieto disku ražotāji neplāno atteikties no IDE interfeisa. Pieprasījums pēc tiem vēl joprojām ir pietiekoši augsts, taču tik liela kompānija kā Seagate ar šo soli nevar neietekmēt kopējo industriju. Arī Intel ir centies paātrināt šo pāreju – jau labu laiciņu Intel čipseti neatbalsta IDE interfeisu, mātesplašu ražotāji izmanto atsevišķus IDE komunikatorus. Agri vai vēlu IDE disku ražošanu pārtrauks arī citi ražotāji.

Izsaki savu viedokli