Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

IBM prezentē SRAM atmiņas mikroshēmas, kuru takts frekvence pārsniedz 6 Ghz. Iepriekšējā gada beigās IBM apsolīja, ka tās 65 nm procesori darbosies ar 5-6 Ghz takts frekvenci. Kā zināms, IBM ir AMD kompānijas „tehnoloģiskais donors”, līdz ar to daudzas, tādā vai citādā veidā, tehnoloģijas tiek pielietotas arī AMD procesoros.

Pavisam nesen IBM zinātnieki demonstrēja SRAM (nejaukt ar SDRAM operatīvās atmiņas moduļiem) mikroshēmas prototipu, kurš stabili darbojas pie 6 Ghz takts frekvences. Tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā šobrīd esošajām SRAM atmiņas mikroshēmām. Prototips ir izstrādāts pēc 65 nm tehnoloģijas, kuru jau pilnībā ir apguvušas abas kompānijas.

Nezinātājam rodas jautājums – kas ir SRAM? Šīs mikroshēmas tiek izmantotas kā procesoru kešatmiņas, taču tās frekvence neietekmē paša procesora frekvenci. Lai arī šis sasniegums nebūt nenozīmē, ka IBM izlaidīs 6 Ghz procesorus, tas var tikt izmantots nākamās paaudzes procesoros un es nešaubos, ka tas tā arī būs. Pilnīgi iespējams, ka AMD arī atradīs pielietojumu šīm uzlabotajām atmiņām.

Ziņas avots: eetimes.com

Izsaki savu viedokli