Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Dienvidkorejiešu auto koncerns Hyundai-Kia veiksmīgi noslēguši pagājušo gadu. Abi auto ražotāji 2011. gadā kopumā pārdevušo vairāk nekā sešu miljonus automašīnu, tādējādi kļūstot par piekto lielāko auto koncernu pasaulē. Neraugoties uz pasaulē valdošajām ekonomikas turbulencēm, Dienvidkorejas lepnums apņēmies šogad pārkāpt septiņu miljonu pārdoto auto slieksni.

Šādu mērķi savā jaunā gada uzrunā izteicis koncerna vadītājs Čungs Mong Koo, atzīmējot gan to, ka auto industrijas pieaugums šogad nebūs tik liels kā aizvadītajā gadā. Hyundai un Kia 2011. gadā kopskaitā pārdevuši 6,6 miljonus automobiļu, kas ir par 15 procentiem vairāk nekā 2010. gadā. Jāatzīmē, ka abi uzņēmumi visus trīs pēdējos gadus piedzīvojuši pārdošanas palielināšanos, kas rakstāma ar divu ciparu procentiem.

2012. gadā plānots sešu procentu pieaugums, kuru Čungs komentē ar to, ka „auto industrijas izaugsme palēnināsies, kā arī palielināsies savstarpējā konkurence”. Hyundai-Kia koncernam šobrīd pieder 30 rūpnīcas, kas izvietotas deviņās valstīs. Koncerna vadītājs sola, ka praktiski visas rūpnīcas šogad ražos ar pilnu kapacitāti, tādēļ šogad Ķīnā tiks atvērta trešā, bet Brazīlijā auto ražotāja pirmā rūpnīca.

Ja savā starpā salīdzina abus koncerna ražotājus, tad vairāk šogad pārdevis Hyundai, bet lielāku izaugsmi piedzīvojis Kia. Hyundai 2011. gadā pārdeva 4,05 miljonus spēkratu, kas ir par 12,3 procentiem vairāk nekā iepriekš, savukārt Kia pārdošanas rezultāti pieauga par 19,2 procentiem, sasniedzot 2,53 miljonus automašīnu.

Saistītās tēmas: hyundaikia

Izsaki savu viedokli