Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Informācijas tehnoloģiju kompānija Hewlett-Packard (HP) 2009. finanšu gada pirmajā ceturksnī, kas beidzās 31. janvārī, strādāja ar apgrozījumu 28,8 miljardu ASV dolāru (16,1 miljardu latu) apmērā, kas ir par 1% vairāk nekā iepriekšējā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī. HP tīrā peļņa (pēc nodokļu nomaksas) sastādīja 1,9 miljardu ASV dolāru (1,06 miljardu latu).
Kompānijas peļņa uz vienu akciju, neieskaitot vienreizējos ieņēmumus, pirmajā ceturksnī sasniedza 0,75 ASV dolārus (0,42 latus).

„Neskatoties uz pašreizējo tirgus situāciju, HP ir aizvadījis veiksmīgu ceturksni. Mūsu līderpozīcijas tirgū, rūpīga izmaksu optimizēšana un plašais piedāvājumu klāsts palīdz mums darboties dažādās jomās globālajā tirgū un iekarot arvien jaunas tirgus daļas mūsu galvenajos darbības reģionos,“ saka Marks Hērds (Mark Hurd), HP valdes priekšsēdētājs un vadītājs.

HP ieņēmumi Amerikā pirmā ceturkšņa laikā, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo ceturksni, auguši par 11% un sasniedza 12,4 miljardus ASV dolāru (6,9 miljardus latu). Eiropā, Vidējos Austrumos un Āfrikā ieņēmumi samazinājās par 3% un bija 12 miljardi ASV dolāru (6,7 miljardi latu). Āzijas un Klusā okeāna reģiona ieņēmumi bija 4,4 miljardi ASV dolāru (2,4 miljardi latu), kas ir par 11% mazāk nekā attiecīgajā ceturksnī gadu iepriekš.

Personālo sistēmu grupa

Šī gada pirmajā ceturksnī personālo sistēmu grupas ieņēmumi bija 8,8 miljardi ASV dolāri (4,9 miljardi latu) jeb par 19% mazāk nekā iepriekšējā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī. Personālo sistēmu grupa nodrošina vienkāršus un drošus personālsistēmu risinājumus lietošanai mājas apstākļos un birojos, t.i., galddatorus, piezīmjdatorus, darbstacijas, plaukstdatorus u.c.

Attēlveidošanas un drukas grupa

2009. gada pirmajā ceturksnī HP attēlveidošanas un drukas grupas ieņēmumi bija 6 miljardi ASV dolāru (3,3 miljardi latu), kas ir par 19% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš. HP ir vadošais drukas un attēlveidošanas risinājumu piegādātājs pasaulē gan uzņēmumu, gan arī individuālu patērētāju vajadzībām. Grupas produktu klāstā ietilpst drukas aparatūra, daudzfunkcionālās iekārtas, digitālās attēlveidošanas ierīces, skeneri, kā arī ar tiem saistītās palīgierīces un aksesuāri.

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupa

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupas ieņēmumi samazinājās par 18% un sasniedza 3,9 miljardu ASV dolāru (2,2 miljardus latu), salīdzinot ar pagājušā HP biznesa gada ceturto ceturksni.

HP pakalpojumi

HP pakalpojumu grupas ieņēmumi HP biznesa gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 116% un bija 8,7 miljardi ASV dolāru (4,8 miljardi latu), pateicoties kompānijas EDS pārņemšanai. HP pakalpojumi ir viena no vadošajām globālo IT pakalpojumu grupām, piedāvājot konsultācijas un plašu pakalpojumu klāstu, lai izprastu klientu biznesa vajadzības un nodrošinātu atbilstošu risinājumu ar integrācijas projektu palīdzību vai ar pieskaņotu (customized) infrastruktūras atbalsta risinājumu.

Programmatūra

Ieņēmumi no programmatūras pārdošanas bija 878 miljoni ASV dolāru (489,9 miljoni latu), kas ir par 7% mazāk nekā pagājušā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī.

Plašāku informāciju par HP 2009. gada pirmā ceturkšņa finanšu rezultātiem variet atrast HP mājas lapā. HP finanšu rezultātu konferences audio ieraksts ir pieejams šeit.

Izsaki savu viedokli