Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Informācijas tehnoloģiju kompānija „Hewlett-Packard“ (HP) 2008. finanšu gada pirmajā ceturksnī, kas beidzās 31. janvārī, strādāja ar ieņēmumiem 28,5 miljardu ASV dolāru (13,62 miljardu latu) apmērā, kas ir par 13% vairāk nekā iepriekšējā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī. HP tīrā peļņa (pēc nodokļu nomaksas) šajā ceturksnī palielinājās par 38%, sastādot 2,13 miljardus ASV dolāru (1,01 miljardus latu). Kompānijas peļņa uz vienu akciju, neieskaitot vienreizējos ieņēmumus, sasniedza 0,80 ASV dolārus (0,38 latus).

„Pagājušajā ceturksnī mēs veiksmīgi samazinājām izmaksu daļu. Savukārt pagājušā gada laikā mums izdevās palielināt pārdošanas atbalsta punktus par vairāk kā 2000, pārņemot vai nolīgstot citas kompānijas. Mēs turpināsim fokusu uz dažādiem izmaksu jautājumiem un uzlabosim klātbūtni dažādos tirgus, kas kopumā nodrošinās peļnas pieaugumu,“ saka Marks Hērds (Mark Hurd), HP valdes priekšsēdētājs un vadītājs.

HP ieņēmumi Amerikā pirmā ceturkšņa laikā, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo ceturksni, auguši par 8% un bija 11,2 miljardi ASV dolāru (5,35 miljardi latu). Eiropā, Vidējos Austrumos un Āfrikā ieņēmumi palielinājās par 15% un bija 12,3 miljardi ASV dolāru (5,87 miljardu latu). Savukārt Āzijas Klusā okeāna reģiona ieņēmumi bija 4,9 miljardi ASV dolāru (2,34 miljardi latu), kas ir par 22% vairāk nekā attiecīgajā ceturksnī gadu iepriekš.


Personālo sistēmu grupa

Šī gada pirmajā ceturksnī personālo sistēmu grupas ieņēmumi bija 10,8 miljardi ASV dolāru (5,16 miljardi latu) jeb par 24% vairāk nekā iepriekšējā biznesa gada pirmajā ceturksnī, savukārt pamatražošanas peļņa (pirms nodokļu nomaksas) bija 628 miljoni ASV dolāru (300,18 miljoni latu). Ieņēmumi no piezīmjdatoriem palielinājās par 37%, savukārt galddatoru ieņēmumi – par 15%. Ieņēmumi no korporatīvajiem klientiem palielinājās par 22%, savukārt no patērētājiem – par 29%.

Personālo sistēmu grupa nodrošina vienkāršus un drošus personālsistēmu risinājumus lietošanai mājas apstākļos un birojos, t.i., galddatorus, piezīmjdatorus, darbstacijas, plaukstdatorus u.c.

Attēlveidošanas un drukas grupa

2008. finanšu gada pirmajā ceturksnī HP attēlveidošanas un drukas grupas ieņēmumi bija 7,3 miljardi ASV dolāru (3,48 miljardi latu), kas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš. Savukārt pamatražošanas peļņa (pirms nodokļu nomaksas) bija 1,2 miljardi ASV dolāru (573 miljoni latu). Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, ieņēmumi no izejmateriāliem pieauga par 6%, biznesam paredzētās aparatūras ieņēmumi pieauga par 7%, bet patērētājiem paredzētās aparatūras ieņēmumi samazinājās par 5%. Patērētājiem paredzēto printeru pārdošanas apjomi pieauga par 2%, biznesam paredzēto printeru apjomi pieauga par 13%. Kopumā printeru pārdošanas apjomi pieauga par 1%.

HP ir vadošais drukas un attēlveidošanas risinājumu piegādātājs pasaulē gan uzņēmumu, gan arī individuālu patērētāju vajadzībām. Grupas produktu klāstā ietilpst drukas aparatūra, daudzfunkcionālās iekārtas, digitālās attēlveidošanas ierīces, skeneri, kā arī ar tiem saistītās palīgierīces un aksesuāri.


Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupa

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupas ieņēmumi palielinājās par 9% un sasniedza 4,8 miljardus ASV dolāru (2,29 miljardus latu), salīdzinot ar pagājušā HP biznesa gada pirmo ceturksni. Šīs grupas pamatražošanas peļņa (pirms nodokļu nomaksas) bija 673 miljoni ASV dolāru (321,69 miljonus latu) jeb 14% no ieņēmumiem.

HP pakalpojumi

HP pakalpojumu grupas ieņēmumi HP biznesa gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 11% un bija 4,4 miljardi ASV dolāru (2,10 miljardu latu). Attiecīgi pamatražošanas peļņa (pirms nodokļu nomaksas) bija 489 miljoni ASV dolāru (233,74 miljoni latu). Ieņēmumi no ārpakalpojumu pakalpojumiem palielinājās par 15%, savukārt no tehnoloģiju pakalpojumiem, konsultācijām un integrāciju pakalpojumiem attiecīgi par 13% un 9%.

HP pakalpojumi ir viena no vadošajām globālo IT pakalpojumu grupām, piedāvājot konsultācijas un plašu pakalpojumu klāstu, lai izprastu klientu biznesa vajadzības un nodrošinātu atbilstošu risinājumu ar integrācijas projektu palīdzību vai ar pieskaņotu (customized) infrastruktūras atbalsta risinājumu.

Programmatūra

Ieņēmumi no programmatūras pārdošanas bija 666 miljoni ASV dolāri (318,34 miljoni latu), kas ir par 11% vairāk nekā pagājušā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī. HP programmatūras grupas pamatražošanas peļņa (pirms nodokļu nomaksas) bija 51 miljonis ASV dolāru (24,37 miljoni latu).

Izsaki savu viedokli