Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klāt ir pirmais septembris un tāpēc apskatīsim kādu mācībām un līdznēsāšanai piemērotu datoru – HP Mini 110 netbuku.

Ierīce, komplektā ar lādētāju, akumulatoru un dokumentācijas papīriem iepakota visai kompaktā kastē. Pēc izpakošanas atliek pievienot akumulatoru, lādētāju un ieslēgt datoru. Ierastajā vietā virs klaviatūras, ieslēgšanas taustiņu gan neatrast, tas ir novietots datora labajā sānā kā bīdāms slēdzis.

Pēc ierīces ieslēgšanas mums atliek ievadīt Windows 7 Starter pieprasīto informāciju, kas būs pa spēkam katram, iestatīt HP atjauninājumus un varam sākt darbu ar savu jauno gadžetu.

Daļa no ierīces korpusa ir veidota no glancēta materiāla, līdz ar to jārēķinās, ka pie šāda pārklājuma lips pirkstu nospiedumi un putekļi – reizi pa reizei dators būs jānotīra ar mikrošķiedras lupatiņu. Tajā pašā laikā displeja pārklājums ir  matēts, kas samazina atspīdumu rašanos, līdz ar to, būs iespējams strādāt, sērfot tīmeklī vai mācīties arī spilgtākā saules gaismā. Displeja diagonāles garums ir 10.1 colla, savukārt izšķirtspēja – 1024×600 pikseļi. Priekš datora cenas, displejs ir pietiekami kvalitatīvs un nodrošina visnotaļ patīkamu un kvalitatīvu attēlu. Virs displeja novietota tīmekļkamera un mikrofons. Patīkami, ka displeju iespējams atlocīt vienā leņķī ar klaviatūru, kas atsevišķos gadījumos varētu būt noderīgi.

Kā netbukam, šai ierīcei ir neierasti ērta tastatūra, kura bez problēmām noderēs arī garāku pierakstu veikšanai, uz klaviatūras uzdrukātie simboli ir lieli un viegli saskatāmi. Tajā pašā laikā skārienjutīgais paliktnis ir diezgan maziņš, bet šis ir tikai pieraduma jautājums – pēc pāris dienu HP Mini 110 lietošanas arī tas šķitīs pietiekami ērts.

Ierīces labajā sānā ir novietots atmiņas karšu lasītājs, ieslēgšanas slēdzis, divas USB, kā arī zem stilīga un praktiska pārsega paslēpta tīkla kabeļa pieslēgvieta, kreisajā sānā ir audio, USB, VGA, kā arī lādētāja pieslēgvietas. Jāatzīst, ka 3 UBS pieslēgvietas priekš netbuka ir ļoti patīkams apjoms un atvieglos lietošanu ikdienā, piemēram, kad reizē jālādē mobilais tālrunis, jāizmanto zibatmiņa un pele.

Komplektācijā ar šo datoru ir iekļauts 3 šūnu akumulators, kas sērfošanu tīmeklī ar samazinātu displeja apgaismojuma līmeni varētu nodrošināt vairāk kā 3 stundas, savukārt pierakstu veikšanu – vēl ilgāk. Ja nepieciešams, lai ierīce ar vienu uzlādi izvilktu visu darba vai mācību dienu, tad iespējams papildus iegādāties sešu šūnu akumulatoru.

Kā jau netbuks, šis ne tuvu nav no tiem jaudīgākajiem datoriem, līdz ar to par spēlēm, 1080p izšķirtspējas video un citām resursietilpīgām darbībām būs jāaizmirst, taču kādu zemākas izšķirtspējas filmu varēsim noskatīties, tāpat arī sērfošana tīmeklī, Skype, mūzikas atskaņošana un darbs ar ofisa aplikācijām nekādas problēmas Intel Atom N455 centrālajam procesoram un viena gigabaita operatīvajai atmiņai problēmas nesagādās. Patīkami, ka 250 gigabaitu cietais disks darbojas ar 7200 apgriezieniem minūtē, tātad nodrošinot, lai arī minimālu, bet tomēr ātruma pārsvaru pār tiem cietajiem diskiem, kas darbojas ar 5400 apgriezieniem minūtē.

Par savu cenu – nieka 169 latiem šis būs lielisks netbuks vienkāršiem uzdevumiem. Tas lieliski noderēs kā atrodoties ceļā, tā arī mācībās, vai pat mājās, lai sērfotu tīmeklī. Ierīce ietērpta visai kvalitatīvā korpusā, kurš būs izturīgs un tik ātri nenolietosies arī pēc ilgstošas līdznēsāšanas. Par minēto cenu HP Mini 110 pieejams M79 datorsalonā.

Saistītās tēmas: hpnetbukiportatīvie datori

Izsaki savu viedokli