Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klāt ir Ziemassvētku akcijas laiks, kad par izdevīgām cenām tiek piedāvātas dažādas preces. Šoreiz apskatīsim HP Compaq 625 klēpjdatoru, kurš ietilpst M79 datorsalona īpašā piedāvājuma klāstā un ir pieejams par 315 latiem.

Vizuāli dators atgādina īstu darba zirgu, tā dizains ir diezgan robusts, nav nekādu uzkrītošu detaļu, kā arī ir visai kantains. Klēpjdatora vāks ir veidots no pelēkas, reljefainas plastmasas uz kuras novietots arī ierīces ražotāja HP logotips.

Displeju aizvērtā stāvoklī notur enģes, nav nekādu stiprinājumu, patīkami ka atvērt šo portatīvo datoru varam ar vienu roku.

15.6 collu displeja izšķirtspēja ir 1366 x 768 pikseļi un tam ir matēts pārklājums, kas novērš traucējošos atspīdumus.

Datoram ir Vācijas tirgum paredzēta klaviatūra, taču lielākā daļa taustiņi ir aplīmēti ar uzlīmēm, lai apzīmējumi un izkārtojumi atbilstu mūsu standartiem. Tastatūras kreisajā pusē novietoti multimediju vadības taustiņi, pie tie gan nāksies pierasts, jo spiežot control, nereti nāksies nejauši samazināt skaļuma līmeni.

Zem klaviatūras novietots skārienjutīgais paliktnis, kura izmērs ir pietiekams, lai būtu ērti lietojams. Paliktnim ir gan tikai viens fizisks taustiņš, taču nospiežot to labajā pusē, tiks reģistrēts labais klikšķis, kreisajā – kreisais.

Portatīvā datora priekš ir novietotas audio pieslēgvietas,kā arī atmiņas karšu lasītājs, kurš lasa SD un MMC kartes. Kreisajā sānā varam atrast VGA, tīkla, HDMI, USB, kā arī lādētāja pieslēgvietas. Pēdējā no tām gan ir novietota neierastā pozīcijā, ļoti tuvu datora priekšējai daļai. Labājā pusē ir diskdzinis un divas USB pieslēgvietas.

HP Compaq 625 portatīvais dators ir aprīkots ar AMD Athlon II P320 divu kodolu centrālo procesoru, kura takts frekvence ir 2.1 gighaherci. DDR3 operatībās atmiņas apjoms ir 4 gigabaiti. Ļoti patīkami, ka 320 gigabaitu cietais disks darbojas ar 7200 apgriezieniem minūtē, kas nodrošina lielāku ātrdarbību, tomēr reizē arī palielina enerģijas patēriņu, kas tādējādi samazina akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi. Par grafiku rūpējas ATI Mobility Radeo HD 4200 adapteris. Ko par šī portatīvā datora veiktspēju saka Windows 7 Home Premium, iespējams aplūkot zemāk pievienotajā ekrānšāviņā.

Komplektācijā iekļautas sešu šūnu akumulators ar vienu uzlādes reizi datora darbību spēj nodrošināt aptuveni 3 stundas, ja sērfojam tīmeklī. Samazinot displeja apgaismojuma līmeni, šis rādītājs noteikti uzlabotos.

Verdikts: Nobeigumā jāpiemin, ka HP Compaq 625 ir aprīkots ar Suse Linux operētājsistēmu, taču vajadzības gadījumā varam bez jebkādām problēmām uzinstalēt ierasto Windows un ja nu tomēr sadomājam, tad atgriezties pie Suse Linux, izmantojot komplektācijā iekļauto sistēmas atjaunošanas disku. Priekš savas cenas HP Compaq 625 ir ļoti pieņemams portatīvais dators, īpaši iepriecina ātrais cietais disks, kā arī četru gigabaitu operatīvā atmiņu. Par 315 latiem šis portatīvais dators ir pieejams M79 datorsalonā.

Saistītās tēmas: m79portatīvie datori

Izsaki savu viedokli