Aktuāls

Šoreiz mūsu rokās ir nonācis HP Compaq CQ56 klēpjdators, kurš pieejams M79 datorsalonā pieejams par nieka 259 latiem, tātad definējams par budžeta klases portatīvo datoru. Piedāvājam šīs ierīces apskatu.

[bootgallery]

Datora vāks ir veidots no matētas plastmasas, kas samazina pirkstu nospiedumu redzamību, vāka vidū novietots Compaq logo. Teju visas datora detaļas, izņemot ieslēgšanas taustiņu un enģes ir veidotas melnā krāsā. Mūsuprāt, šāda dizaina dators iederēsies jebkurā interjerā.

Displeja diagonāles garums ir 15.6 collas un tam ir glancēts pārklājums, kas nodrošina nedaudz asāku, kā arī košāku attēlu, tomēr vairāk pievelk netīrumus. Klaviatūra nav aprīkota ar ciparu taustiņu bloku, tās kreisajā pusē ir novietoti īsceļu taustiņi, ar kuriem varam atvērt, piemēram, e-pastu, interneta pārlūkprogrammu vai kalkulatoru. Uz burtu un ciparu taustiņiem ir uzlīmes ar simboliem, savukārt vadības taustiņi ir ar vācu valodas uzrakstiem, taču pie tā var visai ātri pierast.Tastatūra ir visai ērta pateicoties lielajiem taustiņiem, kā arī salīdzinoši klusa. Enter taustiņš ir neierasti liels, kas vismaz man ļoti iet pie sirds.

Virs klaviatūras, zem metāliska režģa novietoti skaļruņi, kuri priekš saviem izmēriem nodrošina visai pieklājīgu skaņu. Skārienjutīgais paliktnis ir liels un ļoti ērti izmantojams.

Portatīvā datora kreisajā pusē ir novietotas VGA, tīkla kabeļa, divas USB, kā arī audio pieslēgvietas, kreisajā pusē varam atrast diskdzini, vēl vienu USB pieslēgvietu un tīkla adaptera portu.

Lācītim vēderā ir paslēpts 2.3 gigahercu AMD V-Series 140 centrālais procesors, divu gigabaitu DDR3 operatīvā atmiņa, kā arī 250 gigabaitu cietais disks, par grafiku atbild ATI Mobility Radeon HD4250 adapteris. Kā jau redzams, šis pēc tehniskajiem parametriem nebūt nav pats jaudīgākais, tomēr Windows 7 operētājsistēma to novērtē visai pieklājīgi, priekš 259 latus vērta portatīvā datoru.

Komplektācijā iekļautais sešu šūnu akumulators ar vienu uzlādes reizi spēj datoru darbināt aptuveni trīs līdz trīs ar pusi stundas, ja izmantojama bezvadu internetu. Runājot par internetu, patīkams bonuss ir bezvadu tīkla karte, kura atbalsta arī ātrāko n standartu.

Verdikts: HP Compaq CQ56 noteikti būs lielisks portatīvais dators, ļoti ierobežotam budžetam. Par spīti datora zemajai cenai, tā korpuss ir ļoti kvalitatīvs un bus ilgmūžīgs. Kā jau budžeta klases ierīce, HP Compaq CQ56 nespēs darbināt prasīgas datorspēles, taču tas ir tikai loģiski. Ikdienišķu uzdevumu izpilde datoram neradīs ik nekādas problēmas.

Spied šeit, ja vēlies iegādāties šodien apskatīto klēpjdatoru!

Saistītās tēmas: compaqhpportatīvie datori

Izsaki savu viedokli