Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Hewlett-Packard 2012. gada 4. finanšu ceturksni noslēgusi ar 30 mljrd. ASV dolāru lieliem ienākumiem, kas ir par 7% mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika posmu. HP ceturkšņa peļņa ir sasniegusi 2,3 mljrd. ASV dolāru, tomēr, ja salīdzina ar to pašu laika periodu gadu iepriekš, peļņa ir samazinājusies par 3%.

Visa 2012. finanšu gada ienākumi bija 120,4 mljrd. ASV dolāru, kas ir par 5% mazāk nekā 2011. finanšu gadā. Savukārt visa HP 2012. finanšu gada peļņa ir 8,0 mljrd. ASV dolāru, kas ir par 23% mazāk nekā gadu iepriekš.

„2012. gads bija pirmais gads vairāku gadu ceļojumam, kurā plānots būtiski mainīt kompāniju. Mēs jau varam novērot progresu galvenajās jomās kā, piemēram, produktu izlaišanā un klientu ieguvumos. Mums ir patiess prieks, ka 4. ceturksnī esam spējuši uzlabot savu grāmatvedības bilanci, atgriežot akcionāriem 384 miljonus ASV dolāru no akciju atpirkšanas un dividendēs,” saka Mega Vītmene (Meg Whitman), HP prezidente un vadītāja.

Personālo sistēmu grupas ieņēmumi 4. finanšu ceturksnī ir samazinājušies par 14%, bet peļņas norma (operating margin) bija 3.5%. Ieņēmumi no fiziskām personām ir samazinājušies par 16%, savukārt ienākumi no komerciālajiem klientiem ir kritušies par 13%. Pārdoto galddatoru un piezīmju datoru vienību skaits samazinājās par 12%.

Attēlveidošanas un drukas grupasieņēmumi sarukuši par 5%, ja salīdzina ar to pašu laika periodu pirms gada, bet peļņas norma sasniedza 17,5%. Pārdotās aparatūras vienību skaits samazinājās par 20%.

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupas ieņēmumi 2012. gada 4. ceturksnī ir samazinājušies par 9%, ja salīdzina ar ceturksni gadu iepriekš. Peļņas norma šajā ceturksnī sasniedza 8,3%. Šajā grupā ieņēmumu pieaugums ir novērojams tikai tīklošanas jomā – attiecīgi 7%.

Programmatūras grupasieņēmumi, ieskaitot uzņēmuma Autonomy rezultātus, palielinājās par 14%, bet peļņas norma bija 27,2%. Sīs grupas labos finanšu rādītājus galvenokārt veicināja 9% ieņēmumu pieaugums no licencēm un no atbalsta programmatūras, kā arī 48% ieņēmumu pieaugums no pakalpojumiem.

Pakalpojumu grupasieņēmumi, ja salīdzina ar 2011. gada 4. ceturksni, ir kritušies par 6%, bet peļņas norma sasniedza 14,2%. Tehnoloģiju pakalpojumu un IT ārpakalpojumu jomā ieņēmumi saruka attiecīgi par 4% un 6%, bet ieņēmumi no lietojumprogrammām un biznesa pakalpojumiem samazinājās par 7%.

Finanšu pakalpojumu grupas ieņēmumi palielinājušies par 1%, savukārt peļņas norma bija 10,8%. Finanšu pakalpojumu grupas mazais ieņēmumu pieaugums galvenokārt ir skaidrojams ar 11% samazinājumu finansēšanas apjomos.

Plašāka informācija par HP ceturkšņa rezultātiem atrodama HP interneta mājas lapas sadaļā www.hp.com/investor/home, savukārt www.hp.com/investor/2012q4webcast ir pieejams HP 2012. gada 4. finanšu ceturkšņa telefonkonferences audio ieraksts.

Saistītās tēmas: hp

Izsaki savu viedokli