Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nissan ir GT-R modelis, Toyota izstrādājis Lexus LF-A, savukārt trešajam lielajam japāņu auto ražotājam Honda vairāk nekā piecus gadus savā modeļu gammā nav īstena sporta automobiļa. Tas tuvāko gadu laikā solās tikt labots, jo Honda Detroitas auto izstādē prezentējusi jaunā Acura NSX konceptu.

Nav jābrīnās par nosaukumu, jo ar Acura marku ASV tiek tirgoti liela daļa Honda modeļu. Un jāatzīmē, ka tā nav vienīgā jaunā NSX saistība ar ASV, jo tieši tur automobilis ir izstrādāts un tur to plānots arī ražot. Tirdzniecībā gan tas nonāks visā pasaulē, tai skaitā arī Saūda Arābijā, Krievijā un Ukrainā, kuras īpaši izcēlis Acura viceprezidents Džefs Konrāds.

Detroitā izstādītais koncepts apveltīts ar vidū novietotu V6 benzīna dzinēju, hibrīda sistēmu un pilnpiedziņu. 3,7 litru V6 visu savu jaudu novada uz aizmugurējiem riteņiem, savukārt priekšējos riteņus piedzen divi elektrodzinēji. Labāka paātrinājuma nolūkos vēl viens elektrodzinējs integrēts divu sajūgu pārnesumkārbā. Interesanti, ka jaunajam NSX būs iespējami trīs piedziņu režīmi: tīrā elektrodzinēju režīmā darbosies priekšējie riteņi, parasti auto uz priekšu dzīs aizmugurējie riteņi, bet nepieciešamības gadījumā abi darbosies kopā, vieglo atlētu padarot par pilnpiedziņas spēkratu.

Zināms, ka ražošanā tiks izmantoti vieglākie iespējamie materiāli kā alumīnijs un oglekļa šķiedra. NSX koncepts priekšā apveltīts ar 19 collu vieglmetāla diskiem, savukārt aizmugurē uzstādīti 20 collu diski, kas apauti ar 275/30 izmēra riepām.

Acura viceprezidents norādījis, ka tirdzniecībā jaunais Acura / Honda NSX nonāks pēc trīs gadiem, kas attiecīgi varētu būt 2014. gada nogale vai 2015. gada sākums. Jācer, ka šī iecere piepildīsies, jo pēdējais NSX atdzīvināšanas projekts 2007. gadā beidzās īsti nesācies.

Pirmās paaudzes Honda NSX pirms 20 gadiem tolaik tika uzskatīts par labāko sporta auto pasaulē. Tas tirdzniecībā noturējās 15 gadus, un arī tā norieta gados vēl spēja sacensties ar daudz modernākajiem konkurentiem. Līdz ar to būtu tikai loģiski, ja arī jaunākās paaudzes NSX pasauli pārsteigtu ar jaunām tehnoloģijām un izcilu veiktspēju.

Saistītās tēmas: acura nsxhonda

Izsaki savu viedokli