Aktuāls

”Huawei” prezentē jauno ”Huawei Mate 10 lite” – viedtālruni ar kamerā iestrādātām dubultajām lēcām

Tālruņi, mobilās ierīces

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

IT sasniegumi, bizness

”iOS” lietotāji ar ”Gmail” aplikāciju drīzumā varēs lasīt arī citu servisu epastus

Mobilās aplikācijas

Kontakta parkošanās un pārpildīti auto – braukšanas kultūra citviet pasaulē

Auto, Moto

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

Vairāki ražotāji ir sākušie piedāvāt viedtālruņus ar 720p izšķirtspējas displejiem, taču šādas izšķirtspējas maza izmēra displeji nemaksā maz. Hitachi to visu cer mainīt, jo kompānijai ir izdevies atklāt veidu, kas ievērojami samazina ražošanas izmaksas augstas izšķirtspējas maziem displejiem.

Līdz šim mazā izmēra augstas izšķirtspējas displeji tika iegūti izmantojot zemas temperatūras polisilīcija metodi, sauktu par LTPS. Tiesa, lai arī LTPS metode ļāva iegūt vēlamos rezultātus, izmaksas bija pārāk augstas. Turpretim Hitachi ir atklājuši jaunu metodi, kā teju to pašu rezultātu panākt netērējot tik daudz naudas – amorfā silīcija metodē.

Hitachi jau ir izdevies izveidot 4.5 collu lielu 720p (1280 x 720 pikseļu) izšķirtspējas displeju. Ja nedaudz parēķināsiet, nonāksiet pie 329ppi (pikseļi collā) rezultāta, kas ir pilnībā pietiekams, lai displeju pētot nevienu pikseli nevarētu ieraudzīt.

Tiesa, amorfā silīcija metodei ir arī savi mīnusi, ja to salalīdzina ar LTPS metodi – kontrasts ir nedaudz mazāks. LTPS nodrošina 1100 : 1 kontrastu, taču Hitachi atklātā metode – 1000:1. Protams, atšķirība nebūt nav tik liela lai tā vietā izvēlētos maksāt daudz vairāk.

Pārējie parametri ir vairāk vai mazāk tādi paši, kā citiem maza izmēra un augstas izšķirtspējas displejiem – 500 niti gaišuma, 160 grādu skata leņķis, kā arī iespēja attēlot 70 procentus krāsu gammas.

Precīzu cenu salīdzinājumu Hitachi gan vēl nav uzrādījuši, taču noteikti to paspēs izdarīt FPD internacionālajā sanāksmē.

Saistītās tēmas: 720pEkrānshitachiviedtālruņi

Izsaki savu viedokli