Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Informācijas tehnoloģiju kompānija Hewlett-Packard (HP) 2008. finanšu gada ceturtajā ceturksnī, kas beidzās 31. oktobrī, strādāja ar apgrozījumu 33,6 miljardu ASV dolāru (18,65 miljardu latu) apmērā, kas ir par 19% vairāk nekā iepriekšējā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī. HP tīrā peļņa (pēc nodokļu nomaksas) šajā ceturksnī sastādīja 2,1 miljardu ASV dolāru (1,17 miljardu latu). Kompānijas peļņa uz vienu akciju, neieskaitot vienreizējos ieņēmumus, ceturtajā ceturksnī sasniedza 0,84 ASV dolārus (0,47 latus).

HP 2008. finanšu gadā sasniedza apgrozījumu 118,4 miljardu ASV dolāru (65,7 miljardu latu) apmērā, kas ir par 13% vairāk nekā 2007. gada laikā.

„Aizvadot vēl vienu ceturksni ar veiksmīgi realizētu pakalpojumu klāstu un izdevumu sabalansēšanu, mēs esam noslēguši gadu ar spēcīgiem finanšu rezultātiem. Mūsu pozīcija pasaules tirgū, plašais produktu un pakalpojumu klāsts, kā arī izmaksu optizēšana ļauj HP pozitīvi izcelties pašreizējā globālajā ekonomikas situācijā,“ saka Marks Hērds (Mark Hurd), HP valdes priekšsēdētājs un vadītājs.

HP ieņēmumi Amerikā ceturtā ceturkšņa laikā, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo ceturksni, auguši par 17% un sasniedza 14 miljardus ASV dolāru (7,77 miljardus latu). Eiropā, Vidējos Austrumos un Āfrikā ieņēmumi palielinājās par 22% un bija 14,1 miljards ASV dolāru (7,83 miljardi latu). Savukārt Āzijas Klusā okeāna reģiona ieņēmumi bija 5,5 miljardi ASV dolāru (3,05 miljardi latu), kas ir par 14% vairāk nekā attiecīgajā ceturksnī gadu iepriekš.

Personālo sistēmu grupa

Šī gada ceturtajā ceturksnī personālo sistēmu grupas ieņēmumi bija 11,2 miljardi ASV dolāri (6,2 miljardi latu) jeb par 10% vairāk nekā iepriekšējā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī. Ieņēmumi no piezīmjdatoriem palielinājās par 21%, savukārt galddatoru ieņēmumi samazinājās par 2%. Ieņēmumi no korporatīvajiem klientiem palielinājās par 7%, savukārt no patērētājiem – par 15%.

Personālo sistēmu grupa nodrošina vienkāršus un drošus personālsistēmu risinājumus lietošanai mājas apstākļos un birojos, t.i., galddatorus, piezīmjdatorus, darbstacijas, plaukstdatorus u.c.

Attēlveidošanas un drukas grupa

2008. gada ceturtajā ceturksnī HP attēlveidošanas un drukas grupas ieņēmumi bija 7,5 miljardi ASV dolāru (4,2 miljardi latu), kas ir par 1% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš. Ieņēmumi no izejmateriāliem pieauga par 9%, biznesam un patērētājiem paredzētās aparatūras ieņēmumi samazinājās attiecīgi par 10% un 21%. Patērētājiem paredzēto printeru pārdošanas apjomi samazinājās par 8%, bet biznesam paredzēto printeru apjomi samazinājās par 9%. Kopumā printeru pārdošanas apjomi samazinājās par 8%.

HP ir vadošais drukas un attēlveidošanas risinājumu piegādātājs pasaulē gan uzņēmumu, gan arī individuālu patērētāju vajadzībām. Grupas produktu klāstā ietilpst drukas aparatūra, daudzfunkcionālās iekārtas, digitālās attēlveidošanas ierīces, skeneri, kā arī ar tiem saistītās palīgierīces un aksesuāri.

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupa

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupas ieņēmumi samazinājās par 1% un sasniedza 5,1 miljardu ASV dolāru (2,8 miljardus latu), salīdzinot ar pagājušā HP biznesa gada ceturto ceturksni.

HP pakalpojumi

HP pakalpojumu grupas ieņēmumi HP biznesa gada ceturtajā ceturksnī palielinājās par 99% un bija 8,6 miljardi ASV dolāru (4,8 miljardi latu). Ieņēmumi no tehnoloģiju pakalpojumiem palielinājās par 10%, savukārt no konsultācijām un integrāciju pakalpojumiem – par 2%, bet ārpakalpojumiem – par 15%.

HP pakalpojumi ir viena no vadošajām globālo IT pakalpojumu grupām, piedāvājot konsultācijas un plašu pakalpojumu klāstu, lai izprastu klientu biznesa vajadzības un nodrošinātu atbilstošu risinājumu ar integrācijas projektu palīdzību vai ar pieskaņotu (customized) infrastruktūras atbalsta risinājumu.

Programmatūra

Ieņēmumi no programmatūras pārdošanas bija 855 miljoni ASV dolāru (474,5 miljoni latu), kas ir par 13% vairāk nekā pagājušā biznesa gada attiecīgajā ceturksnī.

Plašāku informāciju par HP 2008. gada ceturtā ceturkšņa finanšu rezultātiem pieejama HP mājas lapā www.hp.com/investor/home.

HP 2008. gada ceturtā ceturkšņa finanšu rezultātu konferences audio ieraksts ir pieejams www.hp.com/investor/q42008webcast.

2009. gada pirmajā ceturksnī HP plāno strādāt ar apgrozījumu aptuveni no 32 līdz 32,5 miljardiem ASV dolāriem (17,76 – 18,04 miljardiem latu).

2009. gadā HP plāno strādāt ar apgrozījumu aptuveni no 127,5 līdz 130 miljardiem ASV dolāriem (70,76 – 72,15 miljardiem latu).

Izsaki savu viedokli