Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms neilga laika BOOT.Lv bija iespēja apmeklēt Hewlett Packard (turpmāk tekstā HP) prezentācijas pasākumu, kur iepazināmies ar HP vīziju par gaidāmajām pārmaiņām portatīvo datoru attīstībā.

Pēdējo gadu laikā strauju popularitāti ieguvis jēdziens “Consumerization”.
Consumerization apzīmē lietotāju vēlmi izmantot to pašu ierīci gan darbam, gan privātām vajadzībām. Sekojot šīm tendencēm, ierīcēm jākļūst universālākām – piemērotām gan lietošanai mājās, gan darbā. Ja agrāk bija pašsaprotami, ka darba dators tika izmatots darba vajadzībām, bet personīgais – privātajām, tad tagad lietotāji (un arī uzņēmēji) labi saredz priekšrocības iespējā nodrošināt visu vajadzību izpildi ar vienas ierīces palīdzību.

Dizains kļuvis par svarīgu produkta parametru.
Ja agrāk vienā acu uzmetienā bija iespējams atšķirt biznesam paredzēto portatīvo datoru no mājas lietotāja tehnikas (galvenokārt pēc praktiskā, taču mazāk pievilcīgā dizaina), mūsdienās aizvien biežāk redzams, ka cilvēki darbam izvēlas izskatīgus datorus – tādus pašus, kādus iegādājas privātām vajadzibām. Nereti datora atbilstība darba prasībām tiek skatīta kontekstā – ja dators būs ērts privātai lietošanai, tas būs pierasts un gana ērts arī darbam. Tieši tāpēc HP jaunā Ultrabook sērija nodrošina izskatīgu dizainu, lielisku veiktspēju un plašu funkciju klāstu, padarot šos datorus piemērotus gan biznesam, gan privātai lietošanai.

Kas ir Ultrabook?
Ultrabook ir Intel definēts portatīvo datoru standarts. Tas nosaka datoru maksimālo izmēru, minmālo veiktspēju un virkni citu parametru, kas jāievēro, lai dators varētu nest Ultrabook vārdu. Par piemēru – Ultrabook

  • jāspēj pamosties no hibernācijas stāvokļa mazāk, nekā 7 sekundēs,
  • jābūt ne biezākam par 2cm,
  • jāspēj darboties no akumulatora vismaz 5 stundas,
  • jābūt apgadātam ar USB 3.0, WiFi un Bluetooth,
  • jānodrošina biznesa klases drošības risinājumus datu un pašas ierīces aizsardzībai.

HP ražotie Ultrabook, saprotams, atbilst visām šīm prasībām.

Vai tiešām Ultrabook veiktspēja ir pietiekama?
HP Ultrabook datori tiek ražoti izmantojot jaunākos Intel Core sērijas risinājumus, kas nodrošina ne tikai zemāku enerģijas patēriņu, bet arī vērā ņemamu veiktspēju. Ivy Bridge Core sērijas procesoros integrēti GPU, kas salīdzinājumā, ar iepriekšējās paaudzes (Sandy Bridge) iekļautajiem grafikas risinājumiem, nodrošina vidēji par 60% lielāku jaudu. Pateicoties tam, šie datori ir gatavi ne vien darbam, bet arī izklaidei. Kā datora ātrdarbību nodrošinošais faktors ir minams arī SSD – lai nodrošinātu datora ātro pamošanos, šajos datoros obligāti jāizmanto SSD risinājumi. Papildus ātrākai datora ielādei, SSD ļauj aizmirst par gaidīšanu uz aplikāciju atvēršanos, spīdoša HDD darbības indikatora sabiedrībā.

Drošība
Jaunie Intel drošības risinājumi, kas pielietojami datoros, aprīkotos ar Intel Core i procesoriem, ievērojami palielina datu drošību.  Intel Anti-Theft Technology ļauj attālināti bloķēt datoru, kā arī dators var bloķēties automātiski, ja ar to mēģina veikt kādas aizdomīgas darbības – veic virkni neveiksmīgu ielogošanās mēģinājumu, izņem BIOS bateriju, vai izņem cieto disku. Bloķēšanas process nav saistīts ar vienkāršu cietā diska datu pieejamības liegumu – dators būs nelietojams arī ar citu datu nesēju. Ir iespējams uzstādīt paziņojumu, ko dators rādīs ekrānā, piemēram aicinājumu to atdot īpašniekam. Kad dators atgūts, to var atbloķēt ievadot vienreiz izmantojamu paroli, ko iegūst  Intel Anti-Theft Technology servisa vietnē.

Portatīvo datoru nākotne
Jau izlasot Ultrabook datoru lielisko īpašību sarakstu, rodas jautājums: kam gan būs interese par pierastā formāta portatīvajiem datoriem? HP uzskata, ka tādas nebūs un pārskatāmā nākotnē izdalīsies divi portatīvo datoru formāti: Ultrabook tipa vieglie un ērtie datori, kas nodrošina lielisku veiktspēju un ērtu lietošanu jebkurā vietā, un Mobile Workstation tipa datori, kas dēļ saviem izmēriem ir piemērotāki retai pārvietošanai, taču spēj nodrošināt vislielāko veiktspēju.

Saistītās tēmas: hpintelultrabook

Izsaki savu viedokli