Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Amerikā viss ir citādi – viņiem ir NTSC, nevis PAL, viņiem ir 110V, nevis 230V, viņiem ir lieli apvidus auto un mierpilna dzīve. Tā vien šķiet, ka nu šīm atšķirībām piepulcēsies arī HD (augstas izšķirtspējas) formāti. Tas tā, jo HD DVD formāta atbalsta grupa trešdien paziņojusi, ka viņu atbalstītais formāts iegūst aizvien lielāku pārsvaru pār Blu-Ray Eiropas tirgū – atskaņotāju pārdošanas attiecība ir 3 pret viens par labu HD DVD (šeit gan netiek ieskaitīts Sony Playstation 3, taču jau ziņojām, ka video atskaņošanu šajā ierīcē izmanto reti).

HD DVD pārstāvjigan teic, ka nav zināms pārdoto Blu-Ray un HD DVD filmu skaits, taču pārdotais atskaņotāju apjoms runā pats par sevi – kā nekā, atskaņotāju jau nepērk bez ilglaicīgas lietošanas mērķa, pie tam, ASV šādi atskaņotāji pārdoti tikai ap 150 tūkstošiem.

Iespējamais atskaņotāju pārdošanas iemesls ir to tīkamā cena, kas ir stipri zem Blu-Ray cenas. Torhiba Eiropas runasvīrs Olivers Van Vieandals (Oliver Van Vieandal) stāsta, ka visticamāk lielais atskaņotāju pirkuma bums būs sāksies pēc to cenu samazināšanas līdz 200 eiro robežai (šobrīd lētākais Toshiba atskaņotājs ir divreiz dārgāks). Vieandala teikto apstiprina arī Warner Bros runasvīrs Stīvs Nikersons (Steve Nickerson): „Masu tirgum domātu produkciju var pārdot tikai par masai pieņemamām cenām.”

Ziņas avots: X-Bit Labs

Izsaki savu viedokli