Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēc lietus pielietās un veiksmīgās kvalifikācijas dienas pirmajā daļā, pēcpusdienā mākoņi bija izklīduši un Formula 2 sezonas pēdējais starts Moncā tika dots jau saules pielietā trasē. Sarkanajiem signāliem nodziestot, varēja sākties 21 apli garās sacensības, kur 15 braucēju konkurencē latviešu autosportists Haralds Šlēgelmilhs finišēja devītajā vietā, 21,016 sekundes aiz finālbrauciena uzvarētāja Kristofera Zannelas. Finālbrauciens Haraldam iesākās ne pārāk veiksmīgi. Jau starta burzmā tika zaudēta pozīcija, un drīz pēc tam Parabolica līkumā, Haraldu apsteidza arī Mihai Marinescu, ar kuru tik aizraujoša cīņa norisinājās Moncas posma pirmajā finālbraucienā. Lai gan rupjas kļūdas sacensību turpinājumā braucējs nepieļāva, piektajā aplī nācās atzīt arī šveicieša Mateo Tušera pārākumu. Haralds gan savu pozīciju noturēja, jo izdevās apsteigt Markusu Pommeru, kurš ar plīsušu riepu lēnā gaitā devās uz boksiem. Sacensību turpinājumā Haralds atzina vēl divu braucēju pārākumu, līdz rūtoto finiša karogu sasniedza augstvērtīgajā devītajā vietā un izcīnīja vēl divus ieskaites punktus.

„Pietrūka pieredzes tieši sacīkšu režīmā,” pēc finiša atzina Haralds Šlēgelmilhs. „Pēc starta, pārāk ātri izmantoju visas boost sistēmas lietošanas pieļaujamās reizes. Negribēju atpalikt no līderiem, lai gan tieši sacīkšu beigās šī papildu jauda būtu noderējusi vairāk. Lai gan zinu, ka varēju labāk, sasniegtais rezultāts ir ļoti labs. Prieks, ka to novērtēja arī mans sacīkšu inženieris un Formula 2 čempionāta vadītājs. Ar pēdējo turpināsim sarunas, un iespējams jau nākamgad sacīkšu režīmā braukšu biežāk,” pozitīvi noskaņots bija Haralds.

Formula 2 Moncas posma 2. finālbrauciena rezultāti:

1. Christopher Zanella, 21 laps

2. Kevin Mirocha, +4.780s

3. Luciano Bacheta, +6.366s

4. Mihai Marinescu, +6.957s

5. Mathéo Tuscher, +7.030s

6. Alex Fontana, +12.867s

7. Dino Zamparelli, +16.007s

8. Axcil Jefferies, +18.338s

9. Harald Schlegelmilch, +21.106s  

10. Daniel McKenzie, +24.803s

11. David Zhu, +28.260s

12. Max Snegirev, +29.732s

13. Plamen Kralev, +39.624s

14. Markus Pommer, +1lap

15. Hector Hurst, DNF

Atgādināsim, ka Moncā norisinājās pēdējais Formula 2 2012. gada sezonas posms, kura laikā sestdien un svētdien tikai aizvadīti divi finālbraucieni. 15 braucēju konkurencē, Haralds Šlēgelmilhs tajos izcīnīja attiecīgi piekto un devīto vietu, kopsummā iekrājot 12 punktus, kas Formula 2 sezonas noslēguma tabulā ļāva ierindoties 14. vietā.

Pēc Formula 2 finiša, Haralds vēlreiz izteica lielu pateicību visiem līdzjutējiem, kuri sekoja līdzi, atbalstīja un ticēja manam veiksmīgam startam Moncā.

Izsaki savu viedokli