Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

BOOT.Lv tehnoloģiju foruma lietotājs Lopelis, apmeklējot “Latvijas Pirmās partijas”, kas kopā ar partiju “Latvijas ceļš” (kopā apvienība “LPP/LC”) kandidē šī gada pašvaldību un Eiropas parlamenta vēlēšanās, mājaslapu, ir konstatējis, ka tā ir uzlauzta. Kāds urķis ir guvis pieeju LPP mājaslapu un ievietojis lapā aicinājumu balsot par “Pilsonisko savienību”, nosodot partiju un tās Rīgas mēra amata kandidātu Aināru Šleseru. LPP mājaslapas ekrānšāviņš ir pievienots ziņas turpinājumā.

Mājaslapā ziņas tapšanas brīdī ir atrodams šāds teksts: “Šī partija LPPLC – nekam neder. Nelaidiet Aināru pie varas. Arī viņs nekam neder. Ainārs pats nezin ko dara. Balsojiet par Pilsonisko savienību”. Lapas kodā hakeri ir atstājuši šādu parakstu: “Ātrais hacks by m00, paldies BlackHalt un resnaiZ”.

BOOT.Lv novēroja, ka apvienības “LPP/LC” (www.lpplc.lv) un partijas “Latvijas ceļš” (www.lc.lv) mājaslapās, atšķirībā no “Latvijas Pirmās partijas” (www.lpp.lv) vietnes, izmaiņas nav veiktas.

Šis incidents nenoliedzami atkārtoti pierāda to, ka internets kļūst par arvien nozīmīgāku ieroci, un cilvēki tajā nebaidās izteikt savu viedokli par sabiedrībā svarīgiem notikumiem. Kā redzams, dažreiz viedokļa paušana notiek arī ar neatļautiem līdzekļiem.

Izsaki savu viedokli