Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Websense speciālisti konstatējuši kārtējo masveidīgo hakeru uzbrukumu ārkārtīgi daudzām tīmekļa vietnēm. Kā raksta ComputerWorld, atsaucoties uz Websense viceprezidenta Dena Habarda paziņojumu, šis uzbrukums esot tāds pats kā pagājušajā mēnesī notikušais, kuru sarīkoja nezināmi ļaundari. Toreiz, marta sākumā, kibernoziedzniekiem kaitīgu JavaScript kodu izdevās ievietot uzreiz 10 000 tīmekļa lapu. Šo resursu apmeklētājus automātiski pāradresēja uz serveri Ķīnas ziemeļos, no kura pēc tam tika veikts mēģinājums uzlauzt upura datoru, izmantojot Windows operētājsistēmas, atskaņotāja RealPlayer un vairāku citu programmu ievainojamības.
Nav droši zināms, cik tīmekļa lapu ļaundari modificējuši šonedēļ, taču to skaits, iespējams, sasniedz vairākus desmitus tūkstošu. Cietušo vietņu vidū ir tūrisma resursi, Lielbritānijas valdības un Apvienoto Nāciju Organizācijas vietnes. Tāpat kā marta uzbrukuma gadījumā, arī tagad tīmekļa lapās tika ievietots JavaScript kods, kas lietotāju pāradresē uz citu serveri. No šā servera notiek mēģinājums ielauzties lietotāja datorā, izmantojot Microsoft programmatūras, piemēram, pārlūkprogrammas Internet Explorer, ievainojamības.

Drošības speciālisti norāda, ka šoreiz izmantojumi tiek izplatīti no citas IP adreses. Taču arī tagad serveris, kas veic inficēšanu, atrodas Ķīnas teritorijā. Pašlaik liela daļa tīmekļa lapu, pret kurām bija vērsts uzbrukums, jau ir atbrīvotas no kaitīgā koda. Tomēr daudzas pilnīgi likumīgas vietnes joprojām var būt bīstamas.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli