Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mūsu mājas tikai piepildās ar elektroniku, un vadu mudžekļi jau sāk palikt neciešami. Tieši tādēļ vairākas kompānijas strādā pie neskaitāmiem bezvadu risinājumiem, taču lielākais šķērslis vienmēr ir bijis elektroenerģijas bezvadu pārraidīšanā. Protams, ļoti nelielos attālumos tas ir iespējams, un tādas stacionāras ierīces, kā, piemēram, televizori, kas nekur nav jākustina, šo bezvadu elektroenerģijas tehnoloģiju varētu izmantot kaitinošo vadu vietā. Tieši to ir nolēmuši darīt Haier – mazāk pazīstama kompānija, kas CES izstādes laikā izrādīja 55 collu 3D televizoru, kurš ir pilnībā brīvs no vadiem – “Completely Wireless HDTV”.

Televizors ir tikai prototips un Haier to nevienam nemaz netaisās pārdot, taču tik un tā vēlējās lepni izrādīt izstādē. Protams, bez vadiem tiek pārraidīta gan elektroenerģija, gan audio / video signāls. Par audio un video atbild WHDI (Wireless Home Digital Interface) standarts, kamēr elektroenerģiju raida zemāk paslēpta spole, taču uztver televizora kājā iebūvētā ierīce.

Koncepts, protams, ir interesants, taču raidīšanas laikā pazudusī elektroenerģija un augstā cena noteikti būtu tikai daži no daudzajiem mīnusiem.

Saistītās tēmas: bezvaduelektroenerģijatelevizors

Izsaki savu viedokli