Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Jau esam vēstījuši par testiem, kuros tiek pārbaudīts personālo asistentu – Google Now un Siri – spēja atbildēt uz visdažādākajiem jautājumiem. Tagad veikts kāds pētījums, pārbaudot, kā digitālie asistenti tiek galā ar visai sarežģītiem jautājumiem, turklāt testā piedalās arī Microsoft izstrādātā Cortana.

Starp grūtajiem jautājumiem bija atrodami tādi, kas tiecas noskaidrot, kādēļ zelts uzskatāms par vērtīgu metālu, un kā iespējams iegūt Alcheimera slimību. Tāpat virtuālajiem asistentiem bija jāuztver un jāatbild uz jautājumiem, kas ietver daudz īpašvārdu un tikai dabīgajam intelektam viegli uztveramus terminus.

Rezultātā jāteic, ka visi trīs virtuālie asistenti veica uzdevumu ļoti slikti, nevienam nespējot pareizi atbildēt pat uz katru otro uzdoto jautājumu. Pēdējo vietu testā ieņēma Microsoft Cortana, kas atbildēja tikai uz nepilniem 12 procentiem jautājumu. Otrajā vietā ierindojās Apple Siri, spējot veiksmīgi atbildēt uz 25,8 procentiem jautājumu, bet testā uzvarēja Google Now, atbildot uz katru trešo jautājumu (33,3 procenti).

Tas liek secināt, ka visiem trim virtuālajiem asistentiem ir plašas izaugsmes iespējas, lai jau tuvākajos gados nodrošinātu krietni kvalitatīvāku un veiksmīgāku atbildēšanu uz lietotāju uzdotajiem jautājumiem.

Google-Now-vs.-Apple’s-Siri

Saistītās tēmas: applegooglemicrosoftsiriviedtālruņi

Izsaki savu viedokli