Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Redakcijas mīlulis, kvestu žanra guru Tims Šeifers, savulaik izstrādājis tādus izcilus projektus kā “Full Throttle” un “Psychonauts”, par savu magnum opus uzskata “Grim Fandango”. Mēs viņam nevaram nepiekrist – tieši tādēļ ar sajūsmu uztveram maestro internetā izlikto spēles dizaina dokumentu. Lai gan minētais makulatūras klucis interesants ir tikai lojāliem dizainera un viņa spēļu fanātiķiem, kā arī topošajiem datorspēļu izstrādātājiem, tas atklāj vairākas interesantas lietas par spēli, kura daudzu žanra pazinēju starpā tiek uzskatīta par lieliskāko kvestu, kādu industrijai līdz šim ir izdevies radīt.

“Cilvēki teica, ka mīklas “Grim Fandango” bija nenormāli grūtas un es vienmēr apgalvoju, ka pie vainas ir nevis kļūdas dizainā, bet spēlētāju garīga mazspēja,” smej Šeifers, atzīstot, ka tagad, pārlasot oriģinālo dizaina dokumentu, viņš ir nonācis pie secinājuma, ka spēle būtu vēl grūtāka, ja LucasArts viņam būtu atļāvuši rīkoties pēc savas sirds patikas

“Grim Fandango” savā laikā bija viens no pirmajiem 3D kvestiem, kar darbība norisinājies mirušo valstībā – protagonists Menijs Kalavera devās ceļojumā uz devīto aizgājēju pasaules loku, sekojot savai mūža (vai drīzāk – pēcnāves?) mīlestībai un bēguļojot no miroņu mafijas. Spēli unikālu padarīja ne tikai neordināras mīklas, bet arī lielisks sižets un nevainojams, absurdisma tradīcijās ieturēts humors.

Diemžēl, lai arī dievināta kritiķu un kvestu mīļotāju komūnas starpā, spēle neguva finansiālus panākumus un ir līdz šim vienīgais LucasArts projekts, kas nav atpelnījis savā izstrāde ieguldītos līdzekļus.

Pilnu dizaina dokumentu var LEJUPIELĀDĒT TE. Tas bez spēles sākotnējās koncepcijas satur arī ierasto Šeifera humora izjūtu tās labākajās izpausmēs.

Izsaki savu viedokli