Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēc pāris gadiem arī grafiskie procesori jeb video kartes varētu tikt izmantotas standartuzdevumu veikšanai, kurus pagaidām veic tikai centrālprocesors. Ar šādām prognozēm nācis klajā Džuzeppe Amato no otrā lielākā x86 procesoru ražotāja Advanced Micro Devices (AMD). Grafikas procesoru skaitļošanas jauda bieži vien ir vēl lielāka kā vienkodola vai vairākkodolu centrālprocesoram, tādēļ loģisks top jautājums, kādēļ grafikas procesorus (turpmāk – GPU) neizmanto centrālprocesoru (CPU) vietā? Patiesībā, varētu teikt, ka izmanto gan – nVidia vēl nesen iepazīstināja ar uz G80 grafikas kodola bāzēto datorsistēmu “Tesla” sēriju, tomēr šāds GPU pielietojums pašlaik nav izdevīgs jo, lai gūtu labumu no lielā GPU skaitļošanas jaudas potenciāla, programmatūrai ir jābūt īpaši pielāgotai GPU tehniskajām īpatnībām.

AMD pārdošanas un mārketinga direktors Džuzeppe Amato ir pārliecināts, ka tas viss varētu mainīties jau pēc pāris gadiem. Viņš uzskata, ka tuvākajā nākotnē strauji izplatīsies programmizstrādes rīki, kas ļaus izstrādāt aritmētiska (ne grafiska) rakstura programmas tieši grafikas procesoriem, un vēl lielāku popularitāti gūs tā sauktie “reāllaika kompilatori”, kas datoram uzdoto darbu, programmas izpildes laikā izdalīs gan uz CPU, gan GPU, tādējādi maksimāli efektīvi izmantojot datora veiktspēju, neatkarīgi no tā vai lietotajs spēlē 3D datorspēli vai pārkodē video failu.

“Nākotnē grafikas procesorus standartuzdevumu veikšanai izmantot būs daudz vieglāk. Ap 2010. gadu datori izmantos reāllaika kompileru, kas uzdoto darbu izdalīs uz CPU, GPU vai citiem procesoriem, atkarībā no tā, cik noslogots katrs procesors tajā brīdī būs.” – tā IT portālam Hardware Upgrade pavēstīja Amato.

Vispārīgs grafikas procesoru pielietojums varētu nozīmēt arī to, ka tādiem izstrādājumiem kā AGEIA PhysX nākotnē vietas vairs īsti nebūs. Fizikālos aprēķinus vienlaicīgi veiks CPU un GPU, un jau tā ne sevišķi lielā vajadzība pēc atsevišķa fizikas procesora samazināsies vai pat izzudīs pilnībā.

Izsaki savu viedokli