Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Google pedējā laikā izceļas ar vairākiem ievērojamiem darījumiem, kuru summas mērāmas vairākos miljardos dolāru. Kādā intervijā Google vadītājs Dons Harisons skaidro kā un kāpēc kompānija izvēlas veikt kādu konkrētu darījumu.

Vispirms jāmin, ka Google vadītājs neseno darījumu ar Motorola nodēvējis par veiksmīgu. Pirms laika jau vēstījām, ka Google darījuma rezultātā zaudējusi mazāku naudas summu nekā šķiet sākumā, taču kompānijas vadītājs min, ka patentu, kas darījuma rezultātā palikuši Google īpašumā, vērtība ir robežās no 2,5 līdz 3,5 miljardiem dolāru.

Tāpat kompānija nonākusi pie atziņas, ka, lai sasniegtu labus rādītājus viedtālruņu biznesā, nepieciešama pilnīga resursu koncentrēšana, ko Google nevar atļauties. Tā vietā tika pieņemt lēmums par sadarbību ar Lenovo (pārdodot Motorola un iegādājoties gandrīz 6 procentus Lenovo akciju), kas daudz vairāk koncentrējas uz konkrēto nozari.

Tāpat Dons Harisons, komentējot jautājumu par to, pēc kādiem principiem tiek veikta uzņēmumu iegāde, norāda, ka pārsvarā eksistē trīs iemesli. Kā pirmais jāmin gadījums, kad kompānija vēlas iegūt savā īpašumā perspektīvu darbinieku, komandu vai tehnoloģiju. Kā otrais iegādes apsvērums ir gadījums, ja kāda kompānija strādā pie kā tāda, ko Google var uzlabot un visbeidzot ir gadījumi, kad kompānija vēlas iesaistīties nozarēs un sfērās, kur tai vēl nav pieredze.

google-money-1310732545

Saistītās tēmas: finansesgoogle

Izsaki savu viedokli