Aktuāls

Jau esam ziņojuši, ka tagad mobilo ierīču lietotājiem palīgā dodas kāds no četriem (Google Now, Siri, Cortana vai BlackBerry Assistant) personālajiem asistentiem. Kompānijas Gene Munster analītiķi gan nesen veikuši pētījumu, lai noskaidrotu kurš no abiem populārākajiem asistentiem – Google Now vai Siri – ir labāks.

Gene Munster darbinieki virtuālajiem asistentiem uzdeva 800 dažādus jautājumus, liekot tiem izmantot gan navigāciju, gan meklēt informāciju, gan aktivizēt mobilās ierīces funkcijas. Turklāt, lai novērtētu fona trokšņu ietekmi uz asistenta spējām noteikt sacīto, puse jautājumu tika uzdoti iekštelpās, bet otra puse tika uzdota brīdī, kad lietotājs atradās ārpus slēgtām telpām.

Rezultātā atklājās, ka Google Now spēj dot pareizu atbildi uz 86 procentiem jautājumu, savukārt Siri piedāvāja nekļūdīgu atbildi 84 procentos gadījumu. Jāatzīmē, ka abi asistenti ir piedzīvojuši progresu kopš pēdējā pētījuma decembrī. Toreiz gan veiksmīgāks bija Apple izstrādātais asistents, pareizi atbildot 83 procentos gadījumu, taču Google Now šis skaitlis bija 81 procents.

Interesanti, ka Google Now sniedz labākus rezultātus, ja runa ir par ģeogrāfiskām vietām un navigāciju, kā arī vispārīgu informāciju, tikmēr Siri spēj daudz labāk izpildīt komandas, kas saistītas ar operētājsistēmas funkcijām un uzstādījumiem. Tāpat jāatzīmē, ka Siri bija spējīgs atbildēt uz 4 procentiem jautājumu, neizmantojot meklētājprogrammas palīdzību.

Google-Now-vs.-Apple’s-Siri

Saistītās tēmas: applegooglesiri

Izsaki savu viedokli