Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā zināms “Google” ir sasodīti veiksmīga kompānija, kura visu laiku kā Damokla zobens karājas virs citiem IT industrijas milžiem, draudot ielauzties viņu lauciņā (nešaubos,. ka “Microsoft” atviegloti nopūtās, kad “Google” atteicās/atlika (?) ideju par savu OS). Vēl viena joma, kurā šī kompānija cenšas iespraukties, ir bezvadu tīkla pakalpojumi. “Google” jaunākais plāns ir izmantot šajā jomā gaisa balonus. Pieļauju, ka daļa no jums sākotnēji apmulsa, taču, lasot tālāk, viss sāks likties pavisam loģiski. Šobrīd “Google” spēlējas ar ideju izveidot partneratiecības vai pilnībā nopirkt uzņēmumu “Space Data”. Šī firma ir specializējusies gaisa balonu (pirms visi sāk klaigāt, ka tajos balonos nemaz nav gaiss, bet gan ūdeņradis, atzīmēšu, ka šo terminu lietoju ar domu, ka “šie baloni lido gaisā”, nevis “ir pildīti ar gaisu”) izmantošanā, lai nodrošinātu telefonsakarus Amerikas dienvidos, īpaši mazapdzīvotos reģionos.


Lieta ir tāda, ka Amerikas plašumos ir diezgan daudz vietu, kur ir gaužām grūti, jo neizdevīgi, ievilkt vadus, lai dotu turienes iedzīvotājiem iespējas komunicēt pa telefonu. Arī būvēt radiotorņus ir pasākums, kurš neatmaksājas, jo apkalpoto iedzīvotāju skaits uz vienu radiotorni būtu gaužām mazs. Taču “Space Data” izmanto pavisam citu metodi. Viņi palaiž balonu 32 kilometrus augstu stratosfērā, kuram ir piestiprināta nepieciešamā raidīšanas un uztveršanas elektronika, kas izmēros atbilst kurpju kastei. Šis balons, atrazdamies tik augstu gaisā, pārklājuma ziņā ir daudzreiz efektīvāks par torni. Viens balons spēj aizstāt 40 radiotorņus (un nemaz neapspriedīsim, cik reizes lētāks tas ir, ja katrs balons maksā apmēram 50 dolārus un elektronika – ap 1 500 dolārus).

Taču tam ir viens liels mīnuss – balons gaisā spēj noturēties tikai 24 stundas. Tad tas saplīst un elektronika ar izpletni nolaižas lejā. Šobrīd kompanija “Space Data” vienkārši izmanto vietējo iedzīvotāju (pārsvarā zemnieku) pakalpojumus, kuri par maksu katru diennakti palaiž jaunu balonu gaisā, taču tā kā “Space Data” šobrīd izmanto tikai ap 10 baloniem dienā, šāds risinājums nederētu “Google”, kuriem noteikti ir daudz vērienīgākas idejas. “Space Data” apgalvo, ka, lai izveidotu pārklājumu pa visu valsti, vajadzētu nieka 370 balonus. Tagad atliek tikai atrisināt 2 problēmas: kā paturēt balonus gaisā ilgāk un kā ātri un efektīvi tos atrast, kad tie laižas lejā. Ja “Google” spēs kaut ko sadomāt, tad viņi atkal būs soli tuvāk pasaules varas pārņemšanai, kas bez šaubam ir viņu nodoms.

VIA WSJ

Izsaki savu viedokli