Aktuāls

Golf ir un turpina būt veiksmīgākais automobilis Eiropā. Jaunā Golf laišana tirdzniecībā pārspēj visas cerības. Prof. Dr. Martins Vinterkorns (Prof. Dr. Martin Winterkorn), Volkswagen AG vadītāju valdes priekšsēdētājs: „Kopš Mk 7 laišanas tirdzniecībā mūsu dīleri jau ir saņēmuši vairāk kā 100 000 jaunā Golf pasūtījumu. Neskatoties uz pāreju no Mk 6 uz Mk 7 un ar to saistītajiem ražošanas līnijas pielāgojumiem, mēs šajā gadā kārtējo reizi esam piegādājuši vairāk kā 800 000 tā vienību. Neviens cits Eiropas automobilis nav sasniedzis šādus panākumus.” 

Tāpat neviens cits automobilis nav bijis Nr. 1 tik ilgu laiku: deviņus gadus Golf nemainīgi ir bijis Eiropā pārdotāko automobiļu saraksta augšgalā, savukārt Vācijā tas ir bijis tirgus līderis ne mazāk kā 37 gadus! Tas ir populārākais automobilis arī tādās valstīs kā Šveice, Beļģija, Luksemburga, Norvēģija un Austrija. 2013. gadā Volkswagen nostiprinās šīs pozīcijas arī ar jaunā Golf universāļa laišanu tirdzniecībā, kas pasaules pirmizrādi piedzīvos marta sākumā Ženēvas autoizstādē.

3277544142

Golf panākumu stāstam nav līdzīga. Kopš tā laišanas tirdzniecībā pirms 38 gadiem tīri aritmētiski Golf automobili katru dienu kaut kur pasaulē iegādājās 2000 cilvēki. Līdz šim ir saražoti 29,4 miljoni vienību – kā hečbeki, kabrioleti, universāļi un Golf Plus. Golf automobiļi ir atrodami uz visiem pieciem kontinentiem vairāk kā 120 valstīs visā pasaulē.

Tāpat kā tā priekšgājēji, arī jaunais Golf nozīmīgākajos autožurnālu salīdzināšanas testos ir daudzkārtējs uzvarētājs. Vācijas žurnālu ‘auto motor und sport’, ‘Auto Bild’, ‘Auto Zeitung’ un ‘Auto Straßenverkehr’ veiktajos testos Golf Mk 7 bez pūlēm pārspēja savus galvenos sāncenšus. Volkswagen to panāk ne tikai ar kvalitāti, komfortu, zemāko degvielas patēriņu un izmešu līmeni, kā arī labām piedziņas daļas īpašībām, bet arī ar svarīgāko rādītāju: drošību. Piemēram, pēc salīdzināšanas testa, kurā Volkswagen novembrī pārspēja divpadsmit pretiniekus, viens no žurnāliem izteica šādu secinājumu: „Pateicoties sensacionāliem bremzēšanas rādītājiem (33 metri ar siltām riepām), Volkswagen vadāmības jomā ir sporta superautomobiļu līmenī, priekšā visiem.”

2231050270

Ar Golf automobili Volkswagen padarīja tādas drošības tehnoloģijas kā ABS, gaisa drošības spilveni un elektroniskā trajektorijas stabilizācijas programma ESC pieejamas plašākai sabiedrības daļai. Tagad jaunais Golf ir aprīkots arī ar daudzām braukšanas palīgsistēmām, tai skaitā multi-collision bremžu sistēmu kā standarta aprīkojumu, proaktīvo autovadītāja un pasažieru aizsardzības sistēmu (ieskaitot automātisku drošības jostu nospriegošanu un logu aizvēršanu), XDS šķērso diferenciāļa bloķētāju, kas arī iekļauts standarta komplektācijā, ACC adaptīvo kruīza kontroli, kā arī priekšā braucošo automobiļu uzraudzības/brīdinājuma sistēmu ar pilsētas avārijas bremzēšanas funkciju, kursa maiņas brīdinājuma sistēmu, noguruma uztveršanas sistēmu, jaunākās paaudzes parkošanās palīgsistēmu un dinamiskā apgaismojuma palīgsistēmu (automātiskas ksenona tālās gaismas).

Neatkarīgā organizācija Euro NCAP jaunajam Golf par tā drošības sistēmām piešķīra četras Progresa balvas. Turklāt tas ieguva maksimālo piecu zvaigžņu novērtējumu Euro NCAP triecientestos. ADAC piešķīra Volkswagen „Dzeltenā eņģeļa” Inovāciju balvu par multi-collision bremzēšanas sistēmu. Šī jaunā sistēma, kas automobilī Golf tiek uzstādīta kā standarta aprīkojums, pēc nopietnas sadursmes automātiski nobremzē transportlīdzekli, lai izkliedētu atlikušo kinētisko enerģiju.

Arī šajā gadījumā drošības ziņā Volkswagen ar automobili Golf kārtējo reizi ir pionieris. Un autovadītājiem tas patīk: viņi ir padarījuši Golf par pirmo ne tikai jaunu automobiļu reģistrācijas statistikā, bet arī nozīmīgāko apbalvojumu jomā. Nesenākais piemērs ir ‘Auto trofeja’ novembrī, kurā piedalījās vairāk kā 110 000 žurnāla ‘Auto Zeitung’ lasītāju. Viņi ar savu balsojumu lēma, ka jaunais Golf šobrīd ir labākais automobilis kompaktajā kategorijā. Jauno Golf labi uzņēmuši arī auto jomas eksperti ārpus Vācijas: žurnāls ‘Top Gear’ decembrī piešķīra tam 2012. gada balvu „Vienīgais-auto-kas-jums-jebkad-būs-vajadzīgs”, atzīstot to par pareizo automobili ikvienā situācijā.

Saistītās tēmas: automašīnasVWvw golf

Izsaki savu viedokli