Aktuāls

”Audi” superauto atgriežas Latvijā – šogad Biķernieku trasē ”’Audi R8 Coupe”, ”R8 Spyder” un citi

Auto, Moto

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto

Divus gadus pēc gandrīz bankrota General Motors saviem darbiniekiem plāno paaugstināt algas. ASV auto koncerns uzsācis sarunas ar UAW arodbiedrību par jaunu četru gadu līgumu.

Abas puses vēl oficiālus komentārus nav sniegušas, tomēr ASV medijos paklīdušas runas par to, ka visi darbinieki iegūs vienreizēju 5000 dolāru (2590 latu), kā arī divu līdz trīs dolāru pielikumu pie stundas likmes. Vienīgi šobrīd atlicis darbinieku arodbiedrīai parakstīt sagatavoto līgumu, kurš attieksies uz 48 500 ASV strādājošajiem darbiniekiem.

2009. gada vasarā, kad General Motors krīzi pārdzīvoja vien miljardos dolāru mērāmas valsts palīdzības dēļ, darbiniekiem nācās samierināties ar lieliem samazinājumiem. Viens no ātrās atveseļošanās iemesliem ir darbinieku atalgojuma sasaistīšana ar uzņēmuma peļņu.

Arī konkurenti Chrysler un Ford uzsākuši sarunas ar arodbiedrībām par jaunu līgumu izveidošanu. Tādējādi jāatzīst, ka visa ASV auto industrija no smagās krīzes ir atveseļojusies un bilancēs pat esot manāmi zaļi cipari, t.i. peļņa.

Saistītās tēmas: general motors

Izsaki savu viedokli