Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tuvojoties baumu apvītā iPhone 6 masveida ražošanas uzsākšanai, viens no Ķīnas lielākajiem ražotājiem Foxconn ir uzsācis vērienīgu izstrādes procesa automatizāciju. Turpmāk cilvēku roku darbu darīs arī vairāki tūkstoši robotu.

Foxconn roboti dotajā brīdī atrodas testēšanas gala fāzē un jau drīzumā tie uzsāks darbu, lai katrs saražotu aptuveni 30 tūkstošus viedtālruņu. Kopējais robotu skaits sasniedz 10 tūkstošus, bet viena izmaksas – no 20 līdz 25 tūkstošiem ASV dolāru.

Foxconn vadītājs gan norāda, ka uzņēmumam vienalga būs grūtības saražot tik daudz ierīču, lai pieprasījums sasniegtu piedāvājumu. Domājams, ka grūtības saglabāsies, neskatoties arī uz 100 tūkstošiem jauno darbinieku, ko uzņēmums ir nesen noalgojis jaunā viedtālruņa izstrādai.

Turpinot par ražošanas robotiem, jāteic, ka Foxconn dotajā brīdī nevar precīzi pateikt kā tie ietekmēs darbaspēka skaitu un proporciju. Interesanti gan, ka roboti, kas nodēvēti par “Foxbots” būs unikāls Foxconn īpašums, ko citi uzņēmumi nevarēs iegūt.

Employees work inside a Foxconn factory in the township of Longhua in the southern Guangdong province in this May 26, 2010 file photo

Saistītās tēmas: applefoxconn

Izsaki savu viedokli