Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pasaulē atzītā tirgus pētījumu kompānija Gartner ir publicējusi 2008. gada viedtālruņu operētājsistēmu tirgus pārdošanas rādītājus, un ir kļuvis zināms, ka lielāko pieaugumu (+245,7%) pagājušogad ir piedzīvojusi Apple iPhone viedtālruņos lietotā Mac operētājsistēma, bet vislielāko kritumu – Symbian operētājsistēma (- 6,1%).


Apple iPhone

Apple Mac operētājsistēmas lielie panākumi ir izskaidrojami ar to, ka pagājušogad šis tālrunis beidzot kļuva pieejams lielā skaitā valstu (tajā skaitā arī Latvijā). Savukārt RIM šāds lēciens pārdošanas apjomos (+ 96,7%) ir izdevies, pateicoties veiksmīgi atjaunotai produktu līnijai, kas tagad ir papildināta ar ļoti progresīviem dažādu formu tālruņiem.

Trešais lielākais kāpums pagājušogad bija Palm mobilajai operētājsistēmai, kuras pārdošanas apjomi pieauga par 42,2 procentiem. Gaidāms, ka šogad Palm pieaugums būs vēl daudz lielāks, jo kompānija šogad uzsāks sava jaunā modeļa Palm Pre tirdzniecību. Tieši šis viedtālrunis tiek uzskatīts par līdz šim veiksmīgāko alternatīvu Apple iPhone tālrunim, un ir piesaistījis plašu uzmanību, tādēļ gaidāms, ka šis viedtālrunis kļūs ļoti pieprasīts.


Palm Pre

Eksperti lēš, ka neapšaubāmais tirgus līderis (Symbian operētājsistēma) lejupslīdi pagājušā gadā piedzīvoja, galvenokārt, Nokia neveiksmīgās stratēģijas dēļ, jo pasaulē lielākais mobilo tālruņu ražotājs ilgu laiku nepiedāvāja viedtālruņus ar skārienjutīgajiem ekrāniem, kas mūsdienās ir kļuvuši ļoti pieprasīti. Tomēr gaidāms, ka, līdz ar Nokia 5800 XpressMusic un Nokia N97 viedtālruņu parādīšanos tirgū, Symbian pozīcijas atkal uzlabosies. Tāpat jāatzīmē, ka bez Symbian kritumu pagājušogad piedzīvoja arī Linux platformas operētājsistēmas.

Viedtālruņu tirgus kopumā pagājušogad, par spīti globālajai ekonomiskajai krīzei, pagājušogad piedzīvoja 13,9 procentu lielu izaugsmi, un tirgus pētījumu kompānijas Gartner speciālisti uzskata, ka viedtālruņu operētājsistēmu tirgus arī šogad piedzīvos izaugsmi, taču tā, protams, nebūs tik strauja kā iepriekš.


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli