Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Elektroauto ražošanas uzņēmuma Tesla vadītājs Īlons Masks (Elon Musk) ceturtdien prezentēja kompānijas jaunāko veikumu – daļēji elektrisko kravas auto Tesla Semi.

Kompānijas vadītājs apgalvo, ka Tesla kravas auto ar vienu uzlādi spēs veikt aptuveni 800 kilometru.

Izmantojot ātrgaitas lādētāju, būs nepieciešamas vien 30 minūtes, lai auto uzlādētu aptuveni 600 kilometru garam braucienam.

ez piestiprinātas piekabes kravas auto ātrumu 100 kilometru stundā varēs sasniegt piecās sekundēs. Savukārt ar 40 tonnu kravu šādu ātrumu auto spēs sasniegt 20 sekunžu laikā.

Tesla Motors ir pārliecināta, ka jaunais kravas auto bez apkopes jun remontdarbiem spēs nobraukt vismaz pusotru miljonu kilometru. Ražošanu plānots uzsākt 2019. gadā un rezervācijas varēs veikt, sākot no 5000 ASV dolāru.

Teslas kravas automašīnā īpaši padomāts par vadītāja ērtībām – vadības pults izveidota kabīnes centrā, lai  vadītājam būtu labāka redzamība.

Kravas automašīnā ir uzlabots autopilots, kas ļauj automātiski bremzēt, vadīt auto pa joslām un brīdināt par novirzīšanos no joslas.

Lietuvas transporta kompānija Girteka Logistics jau paziņojusi, ka ir pirmais uzņēmums Eiropā, kas jau pasūtījis jauno Tesla kravas automašīnu, vēloties būt zaļākais transporta uzņēmums,

Kompānijas izpilddirektors Edvards Ļahovičs paziņojis, ka  uzņēmumam Eiropā pašlaik ir teju 4000 kravas mašīnu autoparks un Tesla būs kompānijas pirmais elektroauto, liecina informācija uzņēmuma mājas lapā.

 

Avots: DB

Saistītās tēmas: teslaTesla Semi

Izsaki savu viedokli