Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnikas portāla BOOT.Lv pārstāvis šodien viesojās kompānijas Panasonic Latvijas pārstāvniecības rīkotajā Panasonic Lumix G1 revolucionārā fotoaparāta prezentācijā. Šis fotoaparāts sevī iemieso labākās īpašības no digitālajām spoguļkamerām un kompaktklases kamerām – Lumix G1 ir salīdzinoši liels attēla sensors un maināmas lēcas, taču tas viss ir iebūvēts korpusā, kas izmēru ziņā ir līdzīgs kompaktklases kameru korpusiem. Piedevām vēl šis fotoaparāts ir ļoti viegli lietojams, tādēļ problēmas neradīsies pat amatieriem. Pasākuma laikā mums bija iespēja šo fotokameru arī nedaudz notestēt, un šajā ziņā piedāvājam mūsu veiktos testa fotouzņēmumus (visas ziņā redzamās bildes ir fotogrāfētas ar Panasonic Lumix G1 digitālo fotokameru).

Piedāvājam jums iespēju iepazīties arī ar šī produkta preses relīzi:

Revolucionārais fotoaparāts Lumix G1 tagad Latvijā!

Panasonic paziņo par fotoaparāta Lumix G1 tirdzniecības uzsākšanu Latvijā. Tā ir pirmā fotokamera ar maināmiem objektīviem un bez iebūvētiem spoguļiem, kas nodrošina spoguļkameru teicamo kvalitāti un iespējas. Tādējādi Panasonic, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām, tagad pircējiem piedāvā mazu, kompaktu un viegli lietojamu fotokameru, ar kuru iespējams iegūt izcilas kvalitātes fotogrāfijas, kas līdz šim bija pieejamas tikai spoguļkameru īpašniekiem.

Ilgu laiku cilvēki, kuri vēlējās attīstīt savu fotografēšanas prasmi un iegūt profesionālus attēlus, bija spiesti iegādāties spoguļkameras. Panasonic izpētījis, ka daudzi fotomīļi atteikušies no spoguļkameru iegādes to lielu izmēru un svara dēļ. Tagad Panasonic inženieri, pateicoties jaunām tehnoloģijām, kas ļāva izstrādāt augstas kvalitātes fotoaparātu bez spoguļiem, ir atrisinājuši šo pircēju problēmu, piedāvājot G1, kas ir par 40% vieglāka un mazākā nekā tradicionālās spoguļkameras. Turklāt jaunais fotoaparāts piedāvā funkcijas un iespējas, kas līdz šim bija pieejamas tikai profesionālām fotokamerām.

Jaunā fotokamera ir balstīta uz Micro Four Thirds tehnoloģiju, tādējādi tajā iebūvēts liels 4/3 sensors, kas līdz šim lietots tikai spoguļkamerās. Skatu meklētājs simtprocentīgi aptver visu attēlu – šādu rezultātu spēj sasniegt labākās spoguļkameras. Turklāt arī G1 fotografēšanas ātrums iekļauj to spoguļkameru segmentā.

Jaunās fotokameras samazinātie izmēri un augstvērtīgā attēla kvalitāte ir iespējama, pateicoties 4/3 12.1 megapikseļa Live Mos attēla sensoram, kā arī Panasonic Venus Engine HD procesoram. Turklāt G1 ir aprīkots ar putekļu novēršanas sistēmu, kas rūpējas, lai putekļi un citi svešķermeņi nepiekļūtu attēla sensoram. Tā ir aktuāla problēma visām fotokamerām ar maināmiem objektīviem, tomēr pateicoties šai jaunajai sistēmai, G1 lietotājiem vairs nebūs jāuztraucas par putekļiem, kas nopietni apdraud fotogrāfiju kvalitāti.

Skatu meklēšanu padara vieglāku Life View skatu meklētājs. Šī tehnoloģija, kas parasti iestrādāta kompaktklases kamerās, ir pieejama tikai dārgākā segmenta spoguļkamerās. Trīs collu lielais skatu meklētājs atveido attēlu pietuvinātu augstai izšķirtspējai (HD) – 1 440 000 pikseļu rezolūcijā. Salīdzinājumam – standarta skatu meklētājam ir aptuveni 200 000 pikseļu. Turklāt G1 skatu meklētājs ir pilnībā digitāls, kas ļauj ekrānā atveidot izvēlni, ar kuru var pārvaldīt kameras funkcijas. Šādas iespējas nav spoguļkamerām.

Jaunais Panasonic veikums ir guvis milzīgu ievērību pasaules mērogā. Lumix G1 ir ticis apbalvots ar šī gada lielākās fotoizstādes Photokina zvaigzni.

Kompānija piedomājusi arī pie stila lietām, piedāvājot jauno fotoaparātu trijās dažādās krāsās – klasiskajā melnā, sarkanā un zilā. Šī ir pirmā optiskā kamera ar maināmiem objektīviem, kas pieejama trīs krāsās.

Fotokameras LUMIX DMC-G1 aptuvenā mazumtirdzniecības cena ir 580 latu.

Izsaki savu viedokli