Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnikas blogs Gizmodo.com ir publicējis ļoti interesantu galeriju, kurā ir apkopoti desmit milzīgi dažādu tipu aparāti, kas izraisa apbrīnu ar savu izmēru. Šo milzīgo ierīču patiesos izmērus bildēs var apjaust vien tad, ja tie ir attēloti mērogā pret cilvēkiem vai citu tehniku. Piedāvājam arī jums iespēju aplūkot šo milzu ierīču fotogrāfijas, kā arī īsu aprakstu par katru no tām. 1) Pirmajā fotoattēlā ir redzams, ka “Overburden F60” konveijertilts, kas tiek lietots atklātās raktuvēs, ir liels. Taču cik liela šī ierīce īsti ir? To uzskatāmi var redzēt otrajā fotoattēlā, kur šī konveijertilta garums ir salīdzināts ar apgāztu Eifeļa torni. Šīs milzu iekārtas garums ir 502 metri.

2) “Komatsu” 9xx sērijas raktuvju smagās mašīnas vizuāli atgādina lielas rotaļlietas. Cik lielas? To lieliski var redzēt otrajā fotoattēlā, kur šī 7,3 metrus augstā mašīna ir redzama kopā ar cilvēkiem.

3) Hovarda Hjūga 1947. gadā izveidotais “Hughes H-4 Hercules” jeb “Spruce Goose” lidojošais transporta kuģis ir ļoti dīvains lidaparāts – tas ir transporta līdzeklis ar vislielāko spārnu plētumu visā aviācijas vēsturē, un tas bija arī vēsturē augstākais lidaparāts. “Hughes H-4 Hercules” tika uzbūvēts tikai vienā eksemplārā, un tas bija izgatavots no bērza lamināta, jo kara laikā metālu lietošana deficīta dēļ tika stingri ierobežota. Šis transporta līdzeklis bija 66,65 metrus garš, 24,18 metrus augsts un tā spārnu plētums bija 97,54 metri.

4) “Bagger 288” grāvju rakšanas iekārta internetā ir iekarojusi lielu popularitāti, jo tā izskatās ļoti iespaidīga. 1978. gadā šī milzu iekārta, kuru uzbūvēja Vācijas uzņēmums “Krupp”, kļuva par pasaulē lielāko iekārtu, kas ir aprīkota ar kāpurķēdēm, jo tās svars ir 13 500 tonnas, garums 220 metri, bet augstums – 96 metri. Šīs iekārtas maksimālais pārvietošanas ātrums ir 2 līdz 10 metri minūtē, un tās ieslēgšanai ir nepieciešama 16,56 megavatu liela jauda.

5) Padomju militārā tehnika allaž ir bijusi ļoti iespaidīga un nereti arī ļoti liela. Lielisks piemērs ir “Typhoon” (pēc NATO klasifikācijas) jeb “Akula” klases atomzemūdenes. Lai apzinātos patiesos šīs zemūdenes izmērus, iesakām pievērst uzmanību pēdējiem diviem šīs zemūdenes fotoattēliem, kuros tā ir redzama kopā ar cilvēkiem. “Typhoon” jeb “Akula” klases atomzemūdenes ir vēsturē lielākās zemūdenes – to garums ir 175 metri. Šobrīd Krievijas flotē tiek lietotas 2 šādas klases zemūdenes, taču kopumā tika uzbūvētas 6 šādas zemūdenes.

6) Kā nākamo piedāvājam aplūkot “Space Shuttle” kosmosa kuģu konveijeru, kas līdz “Bagger 288” grāvju rakšanas iekārtas izgatavošanai bija lielākā iekārta, kas ir aprīkota ar kāpurķēdēm, taču, atšķirībā no “Bagger 288”, “Space Shuttle” kosmoga kuģu konveijers spēj pārvietoties pats. Šī konveijera izmēri ir 40 x 35 metri un augstums no zemes līdz tā platformai ir regulējums robežās no 6,1 metra līdz 7,9 metriem. Pārvadājot kravu, šī transporta līdzekļa maksimālais pārvietošanās ātrums ir 1,6 km/h, bet bez kravas tas spēj pārvietoties tieši divas reizes ātrāk.

7) Arī “B2” bumbvedējs ir plaši zināms pārvietošanās līdzeklis, taču, tā kā parasti fotogrāfijās tas ir redzams lidojumā, cilvēkiem ir grūti novērtēt šī bumbvedēja patieso izmēru. Līdz ar to, ņemot vērā faktu, ka šis ir stealth jeb radariem neredzams lidaparāts, daudzi cilvēki iedomājas, ka tas ir salīdzinoši mazs, taču patiesībā šī bumbvedēja spārnu plētums ir 52 metri.

8) Cilvēki, kas interesējas par enerģētiku, zinās, ka, lai ar vēja ģeneratoru varētu saražot 6 megavatus enerģijas, tam ir jābūt lielam. Ļoti lielam. Šāda vēja ģeneratora izmēru ir grūti aprakstīt vārdiem, tādēļ vienkārši iesakām jums aplūkot otro vēja ģeneratora fotoattēlu, kurā tā rotors ir redzams mērogā pret strādniekiem. Jā, strādnieki izskatās tik mazi, ka viņus ir grūti saskatīt…

9) Priekšpēdējā iekārta ir pasaulē lielākais kuģis – “Knock Nevis” supertankeris. Ja pirmajā attēlā šis kuģis atgādina vienkārši lielu transporta kuģi, tad pārējās bildēs ir redzams cik liels šis kuģis ir patiesībā. “Knock Nevis” (sākotnējais nosaukums “Jahre Viking”) garums ir 458 metri.

10) “Mil Mi-26” jeb “Halo” helikopters bildēs izskatās pēc parasta helikoptera, jo tā proporcijas ir tādas pašas kā citiem helikopteriem, bet patiesībā “Mil Mi-26” smagais transporta helikopters ir pasaulē lielākais un jaudīgākais helikopters, kuram ir ļoti liela kravnesība. Otrajā fotogrāfijā ir redzams kā “Mi-26” pārvieto “Chinook” helikopteru, kas ir aptuveni 30 metru. Pats “Mi-26” savukārt ir 40 metrus garš, 8 metrus augsts un tā rotora diametrs ir 32 metri.

Izsaki savu viedokli