Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vakar jau ziņojām, ka pēc ekspertu prognozēm tuvāko dienu laikā gaidāma HD DVD formāta izveidotājas un galvenās atbalstītājas kompānijas Toshiba paziņojums par HD DVD standarta sakāvi. Šis paziņojums ir parādījies ātrāk nekā mēs bijām gaidījuši, jo jau šodien Toshiba prezidents Atsutoši Nišida paziņoja, ka HD DVD ierīču un disku ražošana ir pārtraukta, un par šo formātu sāka runāt pagātnes formā. Jāatzīst, ka industrijas izvēle par labu kādam no standartiem nāk par labu patērētājiem, jo, ja tirgū ir pieejams viens kopīgs standarts, tad tā izstrādājumu cenas ir zemākas nekā, ja savā starpā konkurē divi vienlīdzīgi formāti. Iemesls ir tāds, ka mazās kompānijas, kas šos atskaņotājus un diskus varētu piedāvat par zemāku cenu, nevēlas riskēt, izvēloties kādu no standartiem, kamēr vēl nav zināms, kurš no standartiem izrādīsies populārāks, jo pretējā gadījumā iespējams iedzīvoties milzīgos zaudējumos.

Atsutoši Nišida preses konferencē stāstīja par to cik labs un attīstīts bija HD DVD standarts, kā arī par lieliskajām attiecībām, kuras bija izveidojušās ar Warner Bros. Viņš atzina, ka nekritizē kinostudijas lēmumu pārtraukt HD DVD atbalstu: “Tas bija ļoti grūts lēmums. Tomēr vairāki standarti uz patērētājiem atstāj negatīvu iespaidu.”


HD DVD atskaņotāju un rakstītāju ražošanu paredzēts pārtraukt šī gada martā, bet kompānija vēl pētīšot tirgus situāciju attiecībā uz klēpjdatoriem ar iebūvētiem HD DVD lasītājiem, tādēļ par šo tirgus segmentu īstas skaidrības vēl nav.

Atgādinām, ka pavērsiena punkts augstas ietilpības disku formātu duelī bija vairāku vadošo kinostudiju paziņojumi par ekskluzīvu Blu-Ray tehnoloģijas atbalstu, kas kompāniju Toshiba un tās sabiedrotos nostādīja ļoti grūtā pozīcijā, jo tieši filmas ir lielākais HD DVD un Blu-Ray disku peļņas avots. Vēlāk kinostudijām pievienojāt arī vairāki lielie veikalu tīkli, kas HD DVD sakāvei pielika punktu.

Pavisam tika pārdotas nedaudz vairāk kā miljons ierīces ar HD DVD lasītājiem: 300 tūkstoši Xbox 360 disku lasītāju, 300 tūkstoši datoru ar HD DVD lasītājiem, kā arī aptuveni 730 tūkstoši mājas kinozālēm paredzēti HD DVD lasītāji un rakstītāji.

Nobeigumā kompānijas Toshiba prezidents uz jautājumu vai ražotājs plāno tuvākajā laikā piedāvāt Blu-Ray atskaņotājus, atbildēja noliedzoši, apgalvojot, ka Toshiba tuvākajā laikā neplāno piedāvāt Blu-Ray ierīces…

Izsaki savu viedokli