Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ford starptautiskajā Deli auto izstādē prezentējis kompaktā krosovera EcoSport otrās paaudzes konceptu. Rietumeiropas iedzīvotāji šī modeļa nosaukumu, iespējams, dzird pirmo reizi, tomēr Dienvidamerikā EcoSport ir visai populārs braucamais. Tādēļ turpinot „One Ford” stratēģija šis modelis turpmāk tiks piedāvāts arī visā pārējā pasaulē.

Pirmā paaudze tirdzniecībā nonāca jau 2003. gadā, un tā tehniski bija ekvivalents Eiropā piedāvātajam Ford Fusion, tomēr ar interesantāku ārieni. Fusion pārdošanas rezultāti nebija izcili, tādēļ ražotājs nolēmis to aizstāt ar mūsdienīgāko EcoSport, kas tāpat kā Fusion platformu dala ar mazauto Fiesta.

Vizuāli otrās paaudzes EcoSport iekļaujas jaunajā Ford korporatīvajā dizainā, izceļoties ar lielu centrālo gaisa atveri un jaunajiem modeļiem raksturīgiem lukturiem. Virsbūves formās saskatāma ļoti liela līdzība ar lielāko krosovera brāli Kuga. Aizmugures daļu grezno ārēji novietots rezerves ritenis, kas nelielo modeli ārēji padara nopietnāku.

Četrus metrus garā spēkrata dzinēju gammu veidos dažādi agregāti, tomēr īpaši jāizceļ jaunais viena litra trīs cilindru turbo benzīna dzinējs, kas attīsta 120 zirgspēkus un 170 Nm. Šīs versijas vidējais degvielas patēriņš solās būt 5,9 litri uz 100 kilometriem. Pēc izvēles mazais krosovers būs pieejams kā ar priekšējo, tā ar visu riteņu piedziņu. Tirdzniecībā Eiropā kā jaunums Ford Ecosport nonāks 2013. gadā.

Saistītās tēmas: ford

Izsaki savu viedokli