Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Rīgā, 21. aprīlī norisināsies starptautiskas jaunuzņēmumu sacensības Rietumu FinTech Challenge 2016 by TechHub Riga Academy, kurā par galveno naudas balvu 5000 eiro sacentīsies startups, kas izstrādā finanšu tehnoloģiju risinājumus.  Sacensībās piedalīsies jaunie uzņēmumi un komandas no Baltijas valstīm, Skandināvijas, Austrumeiropas un NVS valstīm. Komandas, kam r inovatīvas idejas finanšu risinājumiem, var pieteikties dalībai sacensībās vēl līdz 8. aprīlim.

Pieteikšanās: https://www.f6s.com/rietumufintech/apply

No visiem pieteikumiem tiks izvēlēti seši daudzsološi jaunuzņēmumi, kas spēs pierādīt, ka viņu idejas var atvieglot un uzlabot finanšu pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu privātpersonām vai uzņēmumiem. 21. aprīlī Rīgā komandas piedalīsies intensīvā meistarklasē visas dienas garumā, prezentējot savas idejas mentoriem un saņemot konsultācijas, padomus un izstrādājot ilgtermiņa biznesa stratēģiju. Meistarklase norisināsies angļu valodā.

TechHub Academy - 01

Rietumu FinTech Challenge 2016 norisināsies jau otro reizi, un to organizē Latvijas vecākā tehnoloģiju koprades telpa un jaunuzņēmumu atbalsta organizācija TechHub Riga sadarbībā ar Rietumu banku. Meistarklases noslēgumā uzņēmumiem būs iespēja vēl reizi prezentēt savu ideju starptautiskai žūrijai, un daudzsološākās idejas autors saņems naudas balvu no sponsora Rietumu Bankas.

“Rietumu — tā ir banka, kas uzliek sev lielus mērķus un augstu latiņu, vienlaikus mēs esam gatavi atbalstīt jauno biznesu, kas domā un rīkojas līdzīgi. Pagājušogad šī konkursa laikā pēc prezentējām īpašu programmu, kas paredz labvēlīgus apstākļus Baltijas start-up uzņēmumiem tehnoloģiju un finanšu nozarē. Šobrīd mēs jau varam apkopot “neformālos” rezultātus: visiem speciālistiem ir skaidrs, ka finanšu tehnoloģiju industrijai mūsu reģionā patiešām ir izcils izaugsmes un attīstības potenciāls. To pierāda arī nesen izveidotā “Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija” (Start in Latvia), kā arī jaunu biznesa inkubatoru rašanās,” norāda Rietumu Bankas Valdes loceklis Renāts Lokomets.

Finanšu tehnoloģijas ir starptautiski daudzsološa jaunuzņēmumu nozare, kas pēdējos gados strauji aug. Rietumu FinTech Challenge 2015. gadā piedalījās četri jaunuzņēmi no Latvijas. Gads noslēdzies ļoti veiksmīgi ne tikai uzvarētājam Mintos, kas nesen piesaistījis investīcijas 2 miljonu eiro apjomā, bet arī pārējiem dalībniekiem – 1,05milj. eiro investīcijas saņēmis Monea, turpretī Swipe piesaistīja 200 000€ investīcijas no konkursa atbalstītāja Rietumu Bankas, bet ZenFinTech 150 000€. Finanšu tehnoloģiju nozarei pieder arī starptautiski veiksmīgākie Baltijas tehnoloģiju uzņēmumi. BitFury, kura dibinātāju vidū ir Valērijs Vavilovs no Latvijas, 2015. gada jūlijā piesaistīja 17,65 milj. eiro investīcijas, bet igauņu dibinātais TransferWise pagājušajā gadā piesaistīja 48 miljonus eiro.

Izsaki savu viedokli