Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vai vajadzētu runāt par naudas jautājumiem jau pirmajā randiņā?

Šajā gadījumā, protams, nav runa par tādiem personiskiem jautājumiem kā, piemēram, “Cik liela ir tava alga?” vai “Cik lieli ir tavi uzkrājumi?”, bet gan par tādiem jautājumiem, kas skar naudas tēmu kopumā. Šķiet, varētu būt diezgan sarežģīti noskaidrot, ko jūsu partneris dzīvē dara un kā pelna iztiku, nekādā veidā nepieminot finanses. Protams, ir arī izņēmuma gadījumi, kad līdz pirmajam randiņam jūsu partneris jau zina, ar ko jūs nodarbojaties, un šādu jautājumu atkārtota uzdošana varētu šķist aizdomīga un uzmācīga. Tāpat viens no jums noteikti pieteiksies apmaksāt randiņa izdevumus, tāpēc nevienā brīdī nepieminēt naudu varētu būt neiespējami.

Cik ilgi vajadzētu nogaidīt līdz sarunām par naudas jautājumiem?

Kā rāda pieredze, padziļinātas un nopietnas sarunas, kas attiecas uz naudas jautājumiem, rodas laikā gaitā, attiecībām dabiski attīstoties. Jau attiecību sākumā var saprast, kādi ir partnera naudas tērēšanas paradumi, kā arī pakāpeniski tiek noskaidrotas otra prioritātes un ilgtermiņa mērķi, kas vistiešākajā mērā skar finanšu situāciju. Tāpat, attiecībām attīstoties, sākas sarunas arī par kopdzīves uzsākšanu, laulību vai pat bērniem, kuras gluži vienkārši iet roku rokā ar nopietnām sarunām par naudu, proti, par to, cik un kā šī nauda tiks pelnīta, tērēta, taupīta un dalīta.

compeuro13

Kurš jūsu attiecībās būs galvenais naudas pelnītājs?

Kā novērtos pieredzē, lai vai cik katrs pelnītu, vienmēr kāds pelnīs vairāk. Interesanti, bet ne vienmēr tas, kurš saņem lielāku algu, ir arī galvenais naudas pelnītājs ģimenē. Būtiski ir ne vien pelnīt naudu, bet arī prast rīkoties ar to. Vairumam cilvēku ir lieli ienākumi, tomēr tie neprot plānot savu budžetu un nesaredz naudas potenciālu. Galvenajam naudas turētājam ģimenē ir jābūt tam, kurš prot plānot ģimenes budžetu, saredz naudas potenciālu, kā arī prot reāli rīkoties ar to.

Vai pārvaldīt naudu attiecībās ir grūtāk nekā vienatnē?

Pieredze rāda, ka naudas pārvaldīšana, esot attiecībās, ir nevis grūtāka, bet gan sarežģītāka, jo nu ir jāpārvalda ne vien sava budžeta pozīcijas, bet arī partnera budžeta pozīcijas. Šie sarežģījumi ir novērojami īpaši attiecību sākumā, kad katram no partneriem ir savi bankas konti, rēķini, kā arī parādsaistības. Vairākumā gadījumu laika gaitā daļa no šīm pozīcijām saplūst vienotās pozīcijās un līdz ar to kļūst vieglāk pārvaldāmas.

Vai jums vajadzētu maksāt otra kredītu?

Atbilde uz šo jautājumu, protams, nav viennozīmīga, jo tā ir vistiešākajā mērā atkarīga no katra paša uzskatiem, finansiālajām iespējām, kā arī attiecībām kopumā. Lai būtu vieglāk rast atbildi uz šo jautājumu, jāatgādina, ka jebkuru kredītu, ja vien tas nav bezprocentu kredīts, ir ieteicams nomaksāt maksimāli īsā laikā, lai ilgtermiņā nepārmaksātu pārlieku lielas naudas summas procentu maksājumos. Atklāti sakot, partnerattiecības ir lieliska savienība, kas nepatīkamo kredīta atmaksas procesu var paātrināt, bet naudas summa, kas ietaupīta, atmaksājot aizdevumu pirms termiņa, var tikt novirzīta citiem, jau kopējiem mērķiem.

Vai kredītu var uzskatīt par attiecību draudu?

Šķiet, ja aizdevuma summa nav bezgalīgi liela un tā atmaksas termiņš nav gadu desmitiem ilgs, kredītu nevarētu uzskatīt par partnerattiecību draudu, lai gan tas, protams, ir lielā mērā atkarīgs no katra indivīda uzskatiem attiecībā un jautājumiem kas skar parādsaistības, dzīves vērtības, prioritātes un mērķus.

Vai abu partneru uzskatiem par naudu vajadzētu būt vienādiem?

Kā novērots pieredzē, tam, vai abu partneru uzskati par naudu ir līdzīgi, ir liela nozīme. Protams, partneru uzskatiem nav jābūt identiskiem, bet gan savienojamiem. Ņemot vērā to, ka nauda ir cieši saistīta ar visām dzīves jomām, šim jautājumam ir liela nozīme. Arī šķietami nesavienojamie mākslinieki un biznesmeņi var itin veiksmīgi sadzīvot, veidojot pat kopīgu biznesu – piemēram, mākslinieks rada produktu, bet biznesmenis šo produktu pielieto peļņas gūšanā. Savukārt savienība, kurā viens no partneriem tikai pelna, bet otrs tikai tērē, šķiet, nevar būt potenciāla, ilgstoša un laimīga.

Vai ir iespējams izmainīt partnera naudas tērēšanas paradumus?

Tāpat kā jebkurus citus paradumus, arī naudas tērēšanas paradumus īsākā vai garākā laika posmā ir iespējams izmainīt, tomēr tas ir no sirds jāvēlas. Vairumam cilvēku gluži vienkārši patīk tērēt naudu tā, kā viņi to ir ieraduši darīt, neskatoties uz to, ka finanšu speciālistu uzskati ir pilnīgi pretēji. Piemēram, vairumam cilvēku ātrais kredīts ir ikdiena, neskatoties uz to, ka ikviens iesaka to aizņemties tikai ārkārtas situācijās. Ja partnerattiecībās vienam otra naudas tērēšanas paradumi nav pa prātam, tad otram ir jānolemj, kā rīkoties – ignorēt otra iebildumus vai tomēr kaut kā mēģināt mainīt savus naudas tērēšanas paradumus. Šo jautājumu vajadzētu risināt tāpat kā jebkuru citu attiecību jautājumu, proti, atmest ietiepību un principus, izslēgt emocionālo domāšanu un ieslēgt racionālo domāšanu, kā arī būt gataviem rast kompromisus, kas apmierinātu abas puses.

Izsaki savu viedokli