Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau septembra vidū presē pirmo reizi izskanēja neoficiāla informācija par to, ka kāds bijušais Intel darbinieks, kurš šobrīd strādā pie lielākajiem Intel konkurentiem (kompānijā AMD), pirms pārcelšanās uz jauno darbavietu esot nozadzis vairākus īpaši slepenus Intel dokumentus, kuros bija konfidencionāla informācija par ražotāja nākotnes procesoriem, mikroshēmojumiem un citiem produktiem. Tagad Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) ir oficiāli izvirzījis apsūdzību Bisvamohanam Panī par vairāk kā miljardu dolāru vērtu kompānijas Intel noslēpumu zādzību. 33 gadus vecais Bisvamohans Panī strādāja kompānijā Intel, kad pēkšņi viņš, aizbildinoties ar faktu, ka viņam ļoti pietrūkst viņa sieva, kura arī strādā Intel, lūdza viņu pārcelt no Kalifornijas uz Hadsonā esošo Intel biroju, kas bija viņa sievas darbavieta. Tiklīdz viņa lūgums tika apstiprināts, Panī iesniedza atlūgumu un paziņoja, ka pēdējās divās darba nedēļās viņš dosies atvaļinājumā, apgalvojot, ka pēc tam plāno strādāt investīciju kompānijā.

Tomēr FIB rīcībā nonākusī informācija liecina par to, ka Panī patiesībā tika pieņemts darbā ar Intel konkurējošajā kompānijā AMD. Pie kam pēdējās divas nedēļas viņš pavadīja, kopējot konfidencionālus projektus un plānus ar pie Intel datortīkla pieslēgta klējdatora palīdzību.

Panī strādāja ātri, un viņam izdevās savākt 13 dažādus īpaši slepenus kompānijas failus, kuros bija vairāk kā 100 lpp. ar informāciju par Intel nākotnes procesoriem un mikroshēmojumiem, kā arī 19 CAD attēlus, kuros bija redzama to arhitektūra. Kad kāds no Panī kolēģiem kompānijā Intel uzzināja, ka viņš patiesībā plāno pāriet uz AMD, uzņēmums sazinājās ar FIB, lūdzot izmeklēt šo lietu.

Bisvamohans Panī gan apgalvoja, ka viņš šos failus esot kopējis, lai palīdzētu savai sievai iejusties jaunajā amatā Intel Hadsonas birojā, taču šis arguments FIB izmeklētājus nepārliecināja. Tikmēr kompānija AMD jau esot šo vīrieti atlaidusi no darba, un pilnībā sadarbojusies ar varas institūcijām. Izmeklētājiem nav pierādījumu, ka AMD būtu vai nu lūgusi Panī nozagt šos plānus vai ieguvusi tos savā īpašumā.

Izmantotie resursi:
Gizmodo.com

Izsaki savu viedokli