Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir pagājuši 60 gadi kopš leģendārais autobūves gigants Ferrari sāka tirgot savus spēkratus Ziemeļamerikā. Lai atzīmētu šo īpašo notikumu, kompānija laidusi klajā arī īpašu modeli – F60 America.

Kaut arī F60 America ir veidots uz jau zināmā F12 Berlinetta modeļa bāzes, tas saņēmis arī vairākus uzlabojums. Galvenokārt izmaiņas vērojamas dizainā, kas radušās, pielāgojot izstrādājumu Ziemeļamerikas patērētāju gaumei un iemiesojot vairāku vēsturisku modeļu dizaina iezīmes.

Spēkrats ir zaudējis jumtu, bet ieguvis jaunu priekšpuses dizainu, jaunus spārnus un durvis. Tāpat auto apgādāts ar pamatīgām gaisa ieplūdes atverēm motora pārsegā, turklāt tas saņēmis arī tradicionālo Ziemeļamerikas sacīkšu komandas krāsojumu.

ferrari-f60-america-008

Jāatzīmē, ka izmaiņas nav piemeklējušas auto dzinēju. Līdzīgi kā Ferrari F12 Berlinetta gadījumā, arī F60 America spēkratu darbina 6,3 litru V12 dzinējs, kas nodrošina 731 zirgspēku jaudu un 690 Nm griezes momentu. Tas ļauj atkārtot F12 Berlinetta sasniegumu un paātrināties līdz 100 km/h lielam ātrumam 3,1 sekundē.

ferrari-f60-america-009

Diemžēl šis izskatīgais modelis būs īsts retums, jo ne tikai tā cena sasniedz iespaidīgus 2,5 miljonus ASV dolāru, bet arī to skaits tiks būtiski ierobežots. Kaut arī Ferrari vadītājs Sergio Marčionne paziņojis, ka šādam produktam jābūt pieejamākam, raisot cerības, ka kompānija palielinās izgatavojamo eksemplāru skaitu, dotajā brīdī ir apstiprināta tikai 10 F60 America izgatavošana. Turklāt visi desmit eksemplāri jau pārdoti.

ferrari-f60-america-007

Saistītās tēmas: ferrari

Izsaki savu viedokli