Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vakar dzimšanas dienu svinēja pasaulē lielākais sociālais portāls – Facebook. Kamēr kompānijas vadītājs Marks Cukerbergs nopūš jau desmito svecīti kompānijas tortē, vēlamies īsumā atskatīties uz kompānijas pēdējo gadu svarīgāko un interesantāko statistiku.

Facebook tika dibināts 2004. gadā un jau pirmajā pastāvēšanas gadā portālam bija 1 miljons lietotāju, kas vismaz reizi mēnesī iegriezās savā portāla profilā. Tagad šis skaitlis ir pieaudzis līdz iespaidīgiem 1,23 miljardiem lietotāju. Taču vienā dienā Facebook apmeklē vidēji 757 miljoni lietotāju, turklāt aptuveni 566 miljoni no tiem apmeklē portālu, izmantojot viedtālruņus vai kādu citu mobilu ierīci.

Facebookusers

Facebook vadītājs – Marks Cukerbergs – ir 29 gadus vecs, bet viņa bagātība mērāma 19 miljardos ASV dolāru, vēsta Forbes publicētā informācija pagājušā gada septembrī. Tāpat medijs novērtējis Cukerbergu kā 24. pasaules ietekmīgāko cilvēku. Savukārt jau 23 gadu vecumā Facebook īpašnieks kļuva par pasaulē jaunāko miljonāru, kas pats nopelnījis savu kapitālu.

Vidēji vienam Facebook lietotājam (starp pilngadīgajiem lietotājiem) ir 338 draugi. Tiesa, mediāna šajā gadījumā ir 200 draugi, kas nozīmē, ka pusei lietotāju ir vairāk par 200 draugiem, bet otrai pusei – mazāk.

Facebook 10 gadu laikā izcēlies ar vairākiem iespaidīgiem darījumiem. Kā viens no tiem jāmin aplikācijas Instagram iegāde,  samaksājot 1 miljardu ASV dolāru. Darījums notika 2012. gada aprīlī, taču tagad Instagram var lepoties ar 150 miljoniem aktīvu lietotāju.

Pagājušā gada rudenī Facebook izteica vēlmi iegādāties arī Snapchat, taču aplikācijas izstrādātāji atteicās, uzskatot ka piedāvātie trīs miljardi dolāru nav atbilstoša naudas summa.

Decembra beigās Facebook komandā strādāja 6337 darbinieki. Kompānijai pieder 13 biroji ASV, savukārt vēl 24 izvietoti citās pasaules vietās, piemēram, Amsterdamā, Varšavā un citur.

Mark Zuckerberg , Facebook

Saistītās tēmas: facebook

Izsaki savu viedokli