Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šīs nedēļas vidū tehnoloģiju pasauli pāršalca vēsts, ka Facebook iegādājies WhatsApp, samaksājot 19 miljardus dolāru, kas ir lielāka summa kāda samaksāta par aplikāciju vai interneta vidē bāzētu uzņēmumu. Tiesa, darījums slēpj arī pāris interesantus faktus.

Vispirms jau jāteic, ka, ja ņemam vērā WhatsApp aptuvenās vērtības aplēses, Facebook pamatīgi pārmaksājis. Aplēses liecina, ka kompānijas vērtība pagājušā gada vidū vērtība vairāk nekā 10 reizes zemāka – 1,5 miljardi dolāru. Šeit gan, acīmredzot, darbojas princips, ka prece ir tik vērtīga, cik par to gatavs maksāt pircējs.

Interesanti, ka ieguvēji no iespaidīgā darījuma ir ne tikai WhatsApp izstrādātāji, bet arī aplikācijas vienīgais investors – Sequoia Capital. Uzņēmuma investīcijas atpelnījušās vairāk nekā 50 reižu.

2009. gadā WhatsApp pamatkapitāls bija aptuveni 250 tūkstoši ASV dolāru, taču 2011. gadā, aplikācijas popularitātei strauji augot, kompānija Sequoia investēja 8 miljonus dolāru, savukārt pašas aplikācijas vērtība toreiz tika lēsta 80 miljonu dolāru apmērā.

Pēdējā Sequoia investīcija aplikācijā WhatsApp tika veikta 2013. gada jūlijā. Toreiz tās apmērs bija 52 miljoni ASV dolāru, savukārt kompānijas vērtība tika lēsta 1,5 miljardu ASV dolāru apmērā. Rezultātā kompanija investējusi aptuveni 60 miljonus dolāru, kas nozīmē, ka tai piederēja aptuveni 20 procenti no uzņēmuma. Pārdošanas rezultātā Sequoia ieguva naudu un vērtspapīrus aptuveni 3,32 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas ir par 55 reizēm vairāk nekā tika investēts.

facebook-buys-whatsapp

Saistītās tēmas: facebookwhatsapp

Izsaki savu viedokli