Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”(LVRTC) nodrošināto eZīmogu, kas kalpo kā dokumentu piederības apliecinājums, jau kopš jūnija sākuma ir ieviesusi Swedbank – banka ar vislielāko interneta bankas lietotāju skaitu Latvijā. Tas darīts, lai nodrošinātu bankas klientiem ērtāku pakalpojumu izmantošanu, ļaujot tiem saņemt ar eZīmogu elektroniski apliecinātus maksājuma uzdevumus un kontu izrakstus jebkurā laikā – savā internetbankā.

Kopš jūnija sākuma, kad Swedbank klientiem ir iespēja ērtā veidā, neejot uz bankas filiāli saņemt apliecinājumus sev nepieciešamajiem izrakstiem no bankas, ar eZīmogu apzīmogoti jau vairāk nekā 132 tūkstoši maksājuma uzdevumu un kontu izrakstu.

„Tā ir nenoliedzama priekšrocība, ka, lai saņemtu apliecinājumu maksājumu uzdevuma izpildei, bankas kontu izrakstiem vai pārskatiem, klientiem vairs nav jāiet uz bankas filiāli vai jāsūta fakss. Bankas apliecinājumu jebkurā diennakts laikā var ērti saņemt internetbankā, bet dokumentu saņēmēji to var ātri pārbaudīt mājas lapā www.eparaksts.lv. Bankas klienti ietaupa laiku un ātri saņem pakalpojumu, pie tam arī trešās puses var viegli pārbaudīt, piemēram, vai maksājuma uzdevums nav viltots. Tas ir viens no mūsu nodrošinātajiem pakalpojumiem, kas ir vērsti uz biznesa klientiem, kuri ar šī rīka palīdzību var mazināt administratīvo slogu un padarīt savus pakalpojumus pieejamākus klientiem,” norāda LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Papildus tam, ka eZīmogu šobrīd izmanto banka ar vislielāko interneta bankas lietotāju skaitu, arī Latvijas Vēstnesis oficiālās publikācijas apzīmogo ar eZīmogu. Latvijas Vēstnesis ar eZīmogu apliecina elektronisko dokumentu – tādu oficiālo publikāciju kā likumu, lēmumu, Ministra Kabineta noteikumu un oficiālo sludinājumu – piederību konkrētai organizācijai, kā arī tā satura nemainīgumu un precīzu apliecināšanas laiku. Jebkurš var paļauties, ka konkrēts normatīvais akts vai publikācija ir patiesa un nākusi no oficiāla valsts informācijas avota.

Ar eZīmogu jebkurš uzņēmums vai iestāde var apliecināt izziņas, izrakstus no informācijas sistēmām un reģistriem, sertifikātus, apliecības un citus dokumentus par jau notikušiem faktiem. Tas atvieglo ikdienu ne tikai uzņēmumu un iestāžu klientiem, bet arī pašiem uzņēmumiem, kuru darbiniekiem nav nepieciešams veltīt laiku klientu apkalpošanai klātienē un dokumentu apliecināšanai uz papīra. Dokumenta saņēmējs var bez maksas veikt dokumentam pievienotā eZīmoga pārbaudi tieši tāpat, kā tas notiek ar eParakstītiem dokumentiem – tiešsaistes režīmā www.eparaksts.lv portālā. Veicot šo pārbaudi, dokumenta saņēmējs pārliecinās par tā nemainīgumu kopš eZīmoga uzlikšanas, par dokumenta piederību organizācijai, kas ir pievienojusi eZīmogu, kā arī par eZīmoga pievienošanas precīzu laiku.

Izsaki savu viedokli