Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Premium klases hibrīdauto ražotājs Fisker ir nonācis nopietnās grūtībās, kā rezultātā kompānija ir atlaidusi 160 darbiniekus.

Dotajā brīdī kompānijā ir palikuši 53 darbinieki, kuru uzdevums ir Fisker īpašumu pārdošana. Starp 160 atlaistajiem darbiniekiem ir arī visa sabiedrisko attiecību nodaļa. Domājams, ka no esošajā problēmām uzņēmums tā arī netiks vaļā.

Uzņēmuma pirmais, un, iespējams, pēdējais vienīgais modelis Karma tika ražota Somijā. Tā cena sākās no 65 tūkstošiem britu mārciņu. Taču kompāniju agri sāka vajāt problēmas, vispirms tika atlikta auto nonākšana pārdošanā. Pamazām veidojās finansiālas grūtības, kas rezultējās parādos. Pirmie izgatavotie modeļi piedzīvoja atsaukumus, taču pārdošanas rādītāji nebija tie iepriecinošākie.

Pat Obamas administrācijas piedāvātais aizdevums 350 miljonu britu mārciņu apmērā nebija problēmu beigas, un arī 1800 realizētie auto 2012. gada beigās neizbeidza kompānijas nedienas.

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā oktobrī viesuļvētra Sendija iznīcināja 300 ražotāja vel nepiegādātus auto.  Toreiz zaudējumi tika lēsti vairāk nekā 30 miljonu ASV dolāru apmērā. Fisker dibinātājs Henrijs Fiskers aizgāja no kompānijas pagājušajā mēnesī.

Fisker01_610x369

Saistītās tēmas: elektromobīļi

Izsaki savu viedokli