Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pazīstamais “ētiskais hakeris” un starptautiskais drošības eksperts Sebastjans Šreibers uzskata, ka labākais paņēmiens aizsardzībai pret apdraudējumiem no tīkla būtu “pasu” jeb identifikatoru piešķiršana interneta lietotājiem; bez tādiem identifikatoriem piekļuve internetam nebūtu pieļaujama. Agrāk līdzīgu priekšlikumu izvirzīja Jevgeņijs Kasperskis, ziņo CNews. “Labākais un laikam vienīgais interneta drošības risinājums būtu pastāvīga identifikatora piešķiršana katram tīkla lietotājam,” intervijā CNews korespondentam sacīja starptautiskais IT drošības eksperts Sebastjans Šreibers. “Tādu pašu priekšlikumu jau izvirzījis antivīrusu izstrādātājs no Krievijas Jevgeņijs Kasperskis, un tā ir ļoti laba doma.”

Tomēr Šreibers saprot, ka tādu ieceri – lai cik pareiza tā arī būtu – nebūs viegli īstenot bez valdību un lielo korporāciju vadības atbalsta un sadarbības. Šādi pasākumi var ierobežot interneta lietotāju brīvību, tādēļ tie rūpīgi jāapsver un jāsagatavo. “Brīvība internetā ir svarīga, taču tikpat svarīga ir drošība,” uzsver Sebastjans Šreibers.

Šreibers sevi dēvē nevis par ekspertu, bet gan par “ētisko hakeri”. Viņa kompānija SySS ar mītni Vācijā, Tībingenē, nodarbojas ar lielo korporāciju tīklu drošības pārbaudi. SySS pastāvīgie klienti esot, piemēram, SAP un Daimler Chrysler. Citus lielos klientus Šreibers nevēlas minēt, jo apņēmies tos neizpaust.


Sebastjans Šreibers


Plašai sabiedrībai Šreibers vairāk ir pazīstams kā drošas mobilo ierīču lietošanas popularizētājs. Viņa klasiskā demonstrācija “Mobilā telefona uzlaušana 5 reizes 10 minūšu laikā” ir ļoti efektīga un parasti liek visiem klātesošajiem tūliņ pārbaudīt, vai viņu telefoniem ir izslēgts Bluetooth.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli