Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau gandrīz gadu caur internetu klejo jaunā Mercedes SLS AMG spiegu attēli, kuri vien aptuveni ļāva noprast, kāds izskatīsies jaunais vācu superkārs. Tomēr tagad Autobild.de publicēti ekskluzīvi attēli, kuros leģendārā 1954. gada 300 SL pēctecis redzams bez jebkāda maskējuma.

Jāuzsver, ka SLS AMG ieguvis vairākas priekšteča dizaina iezīmes – garu dzinēja pārsegu ar lielu un 300 SL līdzīgu radiatora režģi, augšup veramas durvis un kompaktu aizmugures daļu. Arī dzesēšanai paredzētās atveres atgādina par 50to gadu Mercedes leģendu.

Ja vizuāli pilnībā AMG ateljē izstrādāto sporta auto var sasaistīt ar 300 SL, tad tehniski, protams, progress ir ievērojams – 6,3-litru V8 agregāts ar 571 Zs, no nulles līdz simtam 3,8 sekundēs un 315 km/h liels maksimālais ātrums salīdzinājumā ar 215 zirgspēkus attīstošu sešu cilindru trīs litru dzinēju, 0-100 desmit sekundēs un 220-260 km/h maksimālo ātrumu (atkarībā no reduktora attiecības). Arī četru pakāpju manuālā vietā mūsdienās darbojas automatizēta septiņu pakāpju divu sajūgu pārnesumkārba.

Lai lielo svaru ierobežotu SLS AMG ieguvis izcili vieglus 20 collu vieglmetāla diskus, oglekļa šķiedras apdari un vieglākus sporta sēdekļus (par papildus samaksu), līdz ar to pašmasa samazināta līdz 1600 kilogramiem, par kuras apstādināšanu attiecīgi rūpēsies izcilas veiktspējas keramikas bremžu sistēma.

Cena vēl nav izziņota, tomēr klīst baumas, ka tā varētu būt ap 165000 eiro, kas ir tiešo konkurentu Ferrari F430 un Lamborghini Gallardo līmenī. Oficiālā prezentācija gaidāma drīzumā notiekošajā Frankfurtes auto izstādē, savukārt pie klientiem SLS AMG solās nonākt ne agrāk kā nākamā gada vasarā.

Izsaki savu viedokli