Aktuāls

Pirmie soļi Latvijas 100 km kosmosā ir sperti! (VIDEO)

Auto, Moto

Ātruma kontroles maratona laikā fiksēts ievērojami mazāks skaits pārkāpēju nekā pērn

Auto, Moto

Turpmāk “BITE” klienti maksu par “Mobilly” pakalpojumiem varēs pievienot ikmēneša rēķinam

Sakaru pakalpojumi

Paziņoti pasaulē lielākā fotokonkursa – Sony Pasaules fotogrāfijas balvu absolūtie uzvarētāji

Foto, Audio, Video

”Groove Music”’pirmos četrus mēnešus varēs lietot bez maksas

Mobilās aplikācijas

Jaunais VW Crafter pārsteidz ar jaunām funkcijām (VIDEO)

Auto, Moto

Daudziem BOOT.Lv lasītājiem noteikti vēl spilgtā atmiņā ir palikuši agrākie Latvijas Skaņu Ierakstu Producentu, Izdevēju un Izplatītāju Apvienības (LaMPA) un Ekonomikas policijas centieni cīnīties pret pirātismu Latvijā. Izskatās, ka šobrīd LaMPA un Ekonomikas policija atkal ir uzsākušas cīņu pret Latvijas torrentu trakeriem (failu apmaiņas servisiem), jo nule kā taisnības cīnītāji ir slēguši Latvijā lielāko failu apmaiņas vietni File.lv, kuras īpašnieks un administrators šobrīd atrodas apcietinājumā.

File.lv savā komentārā par situāciju informē, ka Ekonomikas policija ir konfiscējusi vairākus File.lv serverus, kuri atradās UltraNet ofisā:

“Latvijas lielāko trekeri file.lv ir noklopējusi ekonomiskā policija + LAmpA. Atnāca uz UltraNet ofisu (file.lv hostings) un konfiscējuši pāris PC. Pret founderu ir uzsākts kriminālais process, bet otram administratoram draud sods līdz 40 minimālajām algām. Abi varoņi uz doto brīdi atrodas aiz restēm. Kā arī piežmiedza pie sienas dažus aplouderus ar PC konfiskāciju un naudas sodu.”

Kā redzams File.lv komentārā, policija ir konfiscējusi datorus arī vairākiem akīvākajiem failu augšupielādētājiem, kuriem tikšot piemērots arī naudas sods. Tikmēr pret vietnes īpašnieku ir uzsākts kriminālprocess, bet lapas administratoram draud naudas sods līdz 40 minimālajām mēnešalgām. Tāpat ir parādījušās ziņas, ka kopumā File.lv tika konfiscēti aptuveni 40 serveri.

Izskatās, ka citi torrentu trakeri ir nopietni uztvēruši LaMPA un Ekonomikas policijas draudus, jo šī raksta tapšanas brīdī nav pieejami vairāki no Latvijā lielākajiem failu apmaiņas servisiem: outlaw.lv, shadow.lv, danger.lv un citi mazāki torrentu trakeri.

Šobrīd Latvijas internetā izskanējusī versija par iespējamo aizturēšanas iemeslu ir tāda, ka kāds Vācijas uzņēmums, kas nodarbojas ar DVD disku tirdzniecību Eiropas reģionā, jau 2007. gadā esot sazinājies ar File.lv administrāciju, lūdzot viņiem pārtraukt torrentu trakera darbību vai vismaz liegt portālam pieeju no Vācijas IP adresēm. Pretējā gadījumā kompānija solīja uzsākt tiesu darbus.

Izsaki savu viedokli