Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušajā nedēļā tika slēgta vietne torrenti.lv, kā arī veikta kratīšana tās īpašnieka dzīvesvietā. Piedāvājam iepazīties ar Toma Litovnieka atklātu vēstuli, kurā izklāstīts viņa viedoklis, saistībā ar šo notikumu.

Man vārds ir Toms Litovnieks un es esmu torrenti.lv īpašnieks.

Pagājušajā nedēļā pie manis mājās ieradās Ekonomikas Policijas darbinieki, lai veiktu kratīšanu. Man tika izdarīti miesas bojājumi, šobrīd ārstējos no iegūtā smadzeņu satricinājuma. Tika ignorētas manas tiesības un pārkāpti vairāki likumi no policistu puses.

Policija uz aizdomu pamata ir slēgusi domēna vārdu torrenti.lv. Policijai nav jāpierāda, ka šis domēna vārds ir pretlikumīgs, tai pietiek tikai ar aizdomām. Un es nerunāju par pašu lapu, runa ir tikai par domēna vārdu, kas ir tikai lapas adrese. Kopā ar to tika slēgta arī blog.torrenti.lv lapa, kurā tika publicēti jaunumi par lapas darbību un šajā lapā lietotājiem nebija nekādu iespēju augšuplādēt failus.

Pirms 4 gadiem jau bija ierosināta Krimināllieta pret mani un torrenti.lv (tolaik vēl ar nosaukumu advbt.lv, kas arī šobrīd ir slēgts uz aizdomu pamata), kurā pēc tiesas sprieduma es tiku attaisnots un esmu turpinājis ievērot likumu arī līdz šim.

Visa informācija, par ko tika saņemtas sūdzības par Autortiesību Likuma pārkāpumiem, tika no lapas izdzēsta un lapā bija pieejams saraksts par to, kas ir izdzēsts. Tas tika parādīts policijas darbiniekiem, bet  tas nebija pietiekams iemesls, lai mainītu viņu viedokli par domēna vārdu slēgšanu.

Diemžēl torrenti.lv vairs neatjaunošu, jo man ir bail, ka nākamreiz policijas darbinieki mani atkārtoti fiziski iespaidos.

Torrenti.lv lietotājiem uztraukumam nav pamata, šis viss tika vērsts pret mani kā personu, kas piedalās torrenti.lv uzturēšanā un informācija par lietotājiem nav pieprasīta un papildus tam – visu lietotāju IP adreses kļūdas dēļ izdzēsās. Laikam jau smadzeņu satricinājums vainīgs pie tā, ka šādi neuzmanīgi apgājos ar datubāzi.

Torrenti.lv kopija tika izstādīta publiskai lejuplādei un šobrīd man nezināmas personas jau ir publicējušas jaunu lapu, kas turpinās torrenti.lv iesākto – brīvu, likumīgu failu apmaiņu internetā.

Izsaki savu viedokli