Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tikko Eiropas valstis pāršalkusi ziņa par to, ka Eiropas Savienības (ES) valstīs par oficiālo mobilās televīzijas standartu kļūšot DVB-H (Digital Video Broadcasting – Handheld). Tas ir digitālā videosignāla apraides standarts, kas pielāgots lietošanai mobilajās ierīcēs (piemēram, mobilajos tālruņos). Šo standartu aktīvi popularizē pasaulē lielākais mobilo tālruņu ražotājs – kompānija Nokia, kas ir viena no šī standarta izstrādātājām. Tā kā šo standartu aktīvi atbalsta kompānija Nokia, nav šaubu, ka tas visai ātri kļūs populārs.

Par spīti aktīvai pretestībai no tādām vecā kontinenta lielvalstīm kā Vācijas un Lielbritānijas, parādījušās ziņas, ka DVB-H tomēr tikšot apstiprināts. To presei esot apstiprinājusi arī kāda no Eiropas Savienības vadošajām amatpersonām: “Komisija DVB-H iekļaus Eiropas Savienības oficiālo standartu sarakstā.”

Šī persona paskaidroja arī šāda lēmuma juridiskās sekas: “Šāda lēmuma rezultātā visām Eiropas Savienības dalībvalstīm vajadzēs atbalstīt un veicināt DVB-H mobilās televīzijas standarta izaugsmi, tādējādi novēršot tirgus sadalīšanos un samazinot mobilās televīzijas ieviešanas izmaksas un pakalpojuma cenas.”

Izsaki savu viedokli