Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

FIA Eiropas rallija čempionāts (ERČ) Liepājā atgriezīsies 2016. gada sākumā, kad no 5. līdz 7. februārim Latvijā norisināsies ERČ sezonas pirmais posms. Turklāt, rallijs Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos būs arī pirmais ERČ Junioru čempionāta posms, tādējādi Rally Liepāja piešķirot dubultu starptautisko nozīmi. Sacensības paredzēts iekļaut arī Latvijas rallija čempionāta kalendārā.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2016. gada kalendārā paredzēti desmit posmi, kas vienlīdzīgi sadalīti starp pieciem grunts un pieciem asfalta rallijiem. Salīdzinot ar 2015. gadu, ERČ iekļauti divi jauni ralliji – Kanāriju salās notiekošais Rally Islas Canarias, kas ERČ pēdējo reizi bija iekļauts 2013. gada kalendārā, un Rajd Rzeszowski Polijā, kas čempionātu uzņems pirmo reizi. Tikmēr, ERČ nākamgad vairs neiegriezīsies Austrijā un Šveicē; Šveicei gan saglabāts rezerves rallija statuss.

2016. gads būs ceturtais gads pēc kārtas, kad ziemā notiekošais Rally Liepāja iekļauts FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā. Ja pirmās trīs reizes Latvijā notiekošais rallijs bija pēc skaita otrais ERČ posms, tad līdz ar Austrijas neiekļaušanu 2016. gada kalendārā, tieši Kurzemes novadā notiekošajam rallijam būs gods uzsākt 64. FIA Eiropas rallija čempionāta sezonu. Iepriekš uzvarētāja laurus Latvijas ceļos plūkušas somu pilotu Jari Ketomā (2013, Ford Fiesta RRC) un Esapeka Lapi (2014, Škoda Fabia R5) pilotētās ekipāžas, bet šā gada ziemā sarīkotajās sacensībās uzvarētāja kausu saņēma īrs Kreigs Brīns (Peugeot 2018 T16 R5), kurš startēja ar stūrmani Skotu Martinu no Lielbritānijas. Turpinot iesākto tradīciju, tieši Brīna vadītais Peugeot 2018 T16 tiks izmantots visos nākamā gada Rally Liepāja vizuālajos materiālos. Savukārt par rallija saukli izvēlēts “This Winter Rocks”, kas sasaucas gan ar jaunuzcelto koncertzāli Lielais Dzintars, gan senajām Liepājas pilsētas muzikālajām saknēm.

“Nākamgad noslēgsies mūsu un Eurosport Events trīs gadu sadarbības līgums par Eiropas rallija čempionāta posma sarīkošanu Latvijā, tamdēļ aicinu visus rallija draugus un atbalstītājus izmantot izdevību tepat Latvijā vērot Eiropas meistarīgo rallija braucēju cīņas un novērtēt jaunākās un jaudīgās sporta tehnikas potenciālu.

Mēs iepriekš esam saņēmuši atzinīgus vārdus gan no Starptautiskās automobiļu federācijas, gan Eurosport Events, gan rallija dalībniekiem, kuri allaž novērtējuši rallija augsto kvalitātes līmeni. Tāpat arī vietējie uzņēmēji ir norādījuši, ka šādu starptautisku sacensību sarīkošana ir nozīmīgs ieguvums ziemā, kad tūristu skaits nav tik liels kā gada siltākajos mēnešos.

Izmantošu izdevību, lai iedrošinātu visus rallija draugus nebaidīties aukstuma un vērot ralliju klātienē, ne tikai Eurosport vai TV6 translācijās. Jo vairāk apmeklētāju redzēsim ātrumposmos, jo vairāk argumentu mums būs sarunām ar čempionāta rīkotājiem un mūsu nozīmīgākajiem sadarbības partneriem – Latvijas valdību, kā arī Liepājas un Kuldīgas domei, lai pilnvērtīgs Eiropas rallija čempionāta posms Latvijā varētu notikt arī turpmākos gadus!” doties uz Liepāju un Kuldīgu aicina Rally Liepāja rīkotājs, RA EVENTS direktors, Raimonds Strokšs.

Provizoriskais 2016. gada FIA Eiropas Rallija čempionāta kalendārs:

5.-7. Februāris Rally Liepāja (Latvija, grunts/ledus/sniegs)

11.-13. Marts Rally Islas Canarias (Spānija, asfalts)

7.-9. Aprīlis Circuit of Ireland Rally (Lielbritānija, asfalts)

6.-8. Maijs Acropolis Rally (Grieķija, grunts)

2.-4. Jūnijs SATA Rallye Açores (Portugāle, grunts)

23.-25. Jūnijs Kenotek by CID LINES Ypres Rally (Beļģija, asfalts)

15.-17. Jūlijs auto24 Rally Estonia (Igaunija, grunts)

5.-7. Augusts Rajd Rzeszowski (Polija, asfalts)

26.-28. Augusts Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts)

24.-25. Septembris Cyprus Rally (Kipra, grunts)

Rezerves posms:

20.-22. Oktobris Rallye International du Valais (Šveice, asfalts)

Provizoriskais 2016. gada FIA ERČ Junioru čempionāta kalendārs:

5.-7. Februāris Rally Liepāja (Latvija, grunts/ledus/sniegs)

7.-9. Aprīlis Circuit of Ireland Rally (Ziemeļīrija, asfalts)

2.-4. Jūnijs SATA Rallye Açores (Portugāle, grunts)

23.-25. Jūnijs Kenotek by CID LINES Ypres Rally (Beļģija, asfalts)

15.-17. Jūlijs auto24 Rally Estonia (Igaunija, grunts)

26.-28. Augusts Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts)

Izsaki savu viedokli