Aktuāls

Eiropiešu autoražotāji drīzumā varētu būt spiesti automašīnās uzstādīt eCall sistēmu, kas avārijas gadījumā automātiski sazināsies ar glābšanas dienestiem, šodien paziņoja Eiropas Savienība. Eiropas Telekomunikāciju komisāre Viviāna Rēdinga vēlas, lai eCall sistēma tiktu ieviesta līdz 2014. gadam, taču tādas ES valstis kā: Dānija, Francija, Īrija, Malta, Apvienotā Karaliste un Latvija ir paziņojušas, ka, projekta lielo izmaksu dēļ, pagaidām vēlas nogaidīt.

Šī sistēma ir veidota, lai palīdzētu tiem cilvēkiem, kuri nelaimes gadījumā ir zaudējuši samaņu, un Eiropas Komisija vēlas ieviest noteikumus, kas autoražotājiem liktu jaunās automašīnas obligāti aprīkot ar eCall sistēmu.

“Pārāk daudz cilvēku joprojām iet bojā uz Eiropas ceļiem,” teica Rēdinga. “Katru nedēļu es dzirdu par negadījumiem uz ceļa, kuros būtu palīdzējusi eCall sistēma. ES dalībvalstīm un auto industrijai ir laiks no vārdiem pāriet uz darbiem.”

Vēl Eiropas Telekomunikāciju komisāre norādīja, ka gadījumā, ja eCall sistēmas ieviešanas tempi nepieaugs, Eiropas Komisija ir gatava noteikt likumus, kas valdībām, auto industrijai un glābšanas dienestiem uzliktu par pienākumu šo sistēmu ieviest. Papildus tam Rēdinga paziņoja, ka vēlas, lai pirmās ar eCall sistēmu aprīkotās mašīnas uz ceļiem parādītos jau nākamgad.

Izsaki savu viedokli